DAJ CYNK

LG: użytkownicy chcą dużych ekranów, multimedialności i komfortu użytkowania

26.07.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 51

Ważne 3

5

Badania konsumenckie potwierdzają kluczowe cechy i funkcje smartfonów - duży ekran, multimedialność i komfort użytkowania - informuje LG.Badania konsumenckie potwierdzają kluczowe cechy i funkcje smartfonów - duży ekran, multimedialność i komfort użytkowania - informuje LG.

Według raportu IDC użytkownicy obok tradycyjnych funkcji, używają smartfonów głównie do udostępniania i odtwarzania multimediów. Dla komfortu użytkowania coraz częściej decydują się na ekrany o przekątnej powyżej 5,5 cala. Prognozy IDC pokazują, że już w przyszłym roku liczba smartfonów z większymi wyświetlaczami przewyższy najbardziej dotąd popularne modele wyposażone w 5-calowe ekrany.

Analitycy z IDC upatrują powodów tego rosnącego trendu w pojawieniu się na rynku "bezramkowych" smartfonów, których konstrukcja pozwala na zwiększenie powierzchni wyświetlacza bez konieczności rozbudowy całego urządzenia. Wnioski potwierdza "Badanie świadomości konsumentów dotyczące "bezramkowych" modeli, według którego niemal 70% respondentów uznaje to wzornictwo za atrakcyjne. Co więcej, prawie 90% z nich kupiłoby taki smartfon ze względu na wyjątkowe wrażenia z oglądania filmów i video.To co irytuje najbardziej użytkowników smartfonów z małym ekranem, to przypadkowe dotykanie nieprawidłowych ikon, omyłkowe "kliknięcia" na reklamy, wyświetlanie zbyt małej ilość informacji lub zdjęć w niepełnym formacie, czy mały komfort podczas edycji plików. Niemal 64% z nich podkreśliła jednak, że smartfon powinien mieścić się w jednej dłoni.

Jak pokazują badania idealny smartfon dla większości respondentów to urządzenie z wyświetlaczem, który gwarantuje fascynujące wrażenia, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Wiele z dostępnych obecnie na rynków modeli nie odpowiada jednak na te potrzeby lub po prostu nie mieści się w budżecie konsumenta. Badani obawiają się także o wytrzymałość "bezramkowych" smartfonów.I w tym miejscu LG chwali się, że spełnia te wymagania zarówno modelami LG G6, jak i LG Q6. Ten ostatni, w 3 kwartale trafi na polski rynek. A redakcja TELEPOLIS.PL ma go obecnie w testach.

"Badanie świadomości konsumentów dotyczące bezramkowych smartfonów" zostało wykonane 16-22 czerwca 2017 przez firmę dataSpring w rejonach: USA, Brazylia, Francja, Meksyk i Wielka Brytania. Przebadano 1000 dorosłych mężczyzn i kobiet urodzonych w latach 1980-1990.

Redakcja TELEPOLIS.PL chciałaby dodać do tego jeden komentarz. Użytkownicy kupują duże smartfony, ponieważ prawie nie ma tych z mniejszymi wyświetlaczami. Producenci tworzą duże smartfony, bo użytkownicy kupują głównie te z dużymi wyświetlaczami. Dla producentów wersja "mini" to dalej model z ekranem ok. 5,2-cala.

Źródło tekstu: LG, wł

Tagi: lg
Komentarze
Zaloguj się