DAJ CYNK

LG spodziewa się rekordowych zysków, ale dzial mobilny dalej ma problemy

18.09.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1108

Ważne 0

0

Wyniki finansowe LG to powód do tego by strzelały korki szampana. Jest tylko jeden dział, gdzie zapanuje żałoba. Jest nim dział mobilny.

LG może chwalić się sukcesem. Przez trzy kwartały udało się osiągnąć zysk 2,7 biliona wonów (około 10 miliardów złotych), co jest wzrostem w porównaniu do zeszłorocznego 2,6 biliona wonów (około 9,5 miliarda złotych). Jeśli zatem czwarty kwartał nie skończy się jakąś niespodziewaną katastrofą, to jesteśmy świadkami rekordowych wyników koreańskiej firmy.

Tutaj pojawia się jednak pewne "ale". Tym "ale" jest dział mobilny, który ma (jak zwykle) problemy. Powinniśmy być już przyzwyczajeni, bo ma je prawie od początku swojego istnienia. Dział zanotował bowiem 600 miliardów wonów straty (około 2 miliardy złotych). Na pocieszenie zostaje informacja, że to strata... mniejsza niż rok temu.

Zawsze coś, prawda?

Polska to jeden z tych rynków, gdzie LG osiąga większy udział w rynku niż standardowo, jednak kluczowe państwa dla firmy to Korea Południowa i USA. W tych ostatnich LG jest trzecim największym producentem. Zaraz po Apple'u i Samsungu.

Źródło tekstu: etnews via androidheadlines

Tagi: lg
Komentarze
Zaloguj się