DAJ CYNK

Lark: sprzedaż tabletów w Polsce wzrośnie o ponad 15%

05.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2747

Ważne 2

0

W Polsce wciąż jest popyt na nowe tablety. Na rynek wchodzą urządzenia w nowych rozmiarach i z nową funkcjonalnością, zaprojektowane specjalnie dla młodszych odbiorców, a nabywcy pierwszych modeli zaczynają już wymieniać swoje tablety na nowe. Lark szacuje, że wzrost rynku wyniesie w tym roku 15-30%.

W Polsce wciąż jest popyt na nowe tablety. Na rynek wchodzą urządzenia w nowych rozmiarach i z nową funkcjonalnością, zaprojektowane specjalnie dla młodszych odbiorców, a nabywcy pierwszych modeli zaczynają już wymieniać swoje tablety na nowe. Lark szacuje, że wzrost rynku wyniesie w tym roku 15-30%.

W ubiegłym roku sprzedaż tabletów przekroczyła dużo ponad milion egzemplarzy. W tym roku wyniki mogą być znacznie lepsze. Poręczne urządzenia coraz częściej zastępują komputery i notebooki, a przydają się głównie jako narzędzie rozrywki. Boom rozpoczął się mniej więcej trzy lata temu i część użytkowników zaczyna poszukiwać nowych modeli.

Proces wymiany urządzeń będzie przyspieszał. Klienci, którzy kupili swój pierwszy tablet dwa, trzy lata temu, dzisiaj go wymieniają z uwagi na dramatyczny skok technologiczny w ciągu ostatnich lat, a użytkownicy coraz częściej przywiązują wagę do parametrów technicznych - liczby rdzeni procesora, matrycy, ilości pamięci - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Michał Adamczuk, dyrektor sprzedaży w Lark Europe.

Spodziewa się w tym roku ilościowego wzrostu sprzedaży w przedziale między 15%, a 30% przy czym za bardziej prawdopodobną uważa dolną granicę. Zwraca też uwagę na nowe modele, jak zaprezentowane niedawno na amerykańskich targach CES tablety 11-, 12- i 13-calowe.

Nie sądzę, by osiągnęły one znaczący udział w rynku. Na pewno będzie rosła rola urządzeń 8-calowych jako alternatywy dla 7-calowych, gdzie akcent kładziemy na mobilność. Z drugiej strony duży udział będą miały modele o większych przekątnych, traktowane jako urządzenia domowe - tłumaczy Michał Adamczuk.

Wraz z rozwojem technologii zmienia się też wzornictwo i rozszerza funkcjonalność tabletów. Rośnie rola nowych kategorii, jak np. tablety przeznaczone dla dzieci.

Wyróżniają się nie tylko kolorową obudową, lecz także ergonomiczną konstrukcją, która przystosowana jest do potrzeb młodych klientów. Mają też specjalnie dla dzieci opracowane launchery [platformy do uruchamiania aplikacji - red.] i zapewniają sprawną kontrolę rodzicielską - mówi Adamczuk.

Intensywnie rozwija się kategoria tabletów z dodatkowymi funkcjami, jak tuner telewizji cyfrowej. Lark liczy także na coraz intensywniejszy wzrost kategorii tabletów z wbudowanymi modemami 3G. Producent największą sprzedaż odnotowuje na półce cenowej do 499 zł. To urządzenia oparte o dwurdzeniowe procesory, zwykle 7-calowe.

Bardzo intensywnie rośnie sprzedaż urządzeń o nieco lepszych parametrach, o ciekawszym designie. Klient chętniej wyda 10-15%. więcej na tablet wyróżniający się na tle innych urządzeń. Ten trend utrzyma się także w tym roku - uważa Adamczuk.

Źródło tekstu: Newseria

Tagi: lark tablet
Komentarze
Zaloguj się
7. ~waldi
0

2014-02-06 10:12:26

Mnie w zupełnosci wystarczają tablety 7 cali podobnie jak 3,5 calowe smartfony. To mają byc urządzenia przenośne a nie dachówki !!!!

Odpowiedz

6. ~Benek
0

2014-02-06 07:44:52

Nie mam zaufania do tej firmy po tym jak obecni właściciele załatwili założycieli... Ot etyka się kłania panowie...

Odpowiedz

5. Dina
0

2014-02-05 23:22:23

Ja kupiłam sobie tablet przede wszystkim do czytania książek, tudzież prasy. Jako że zapalonym molem książkowym jestem, więc czytam często nocami. Nie chciałam czytnika ebooków - zbyt ubogie możliwości, jak na moje potrzeby. Natomiast tablet sprawdza się doskonale do tego stopnia, że dużo mniej korzystam z komputera. :-)

Odpowiedz

4. ~
0

2014-02-05 11:08:17

2. Ja mam ipada i gdyby było łatwiej wrzucać na niego zdjęcia lub miał obsługę kart pamięci to świetnie sprawdziłby się jako ramka na zdjęcia. Niestety tego nie ma więc się też nie nadaje.

Odpowiedz

3. SirmarK
0

2014-02-05 10:36:24

#2. Tablet nie jest dla każdego, ale akurat u mnie każdy, kto kupił sobie jakiś sensowny tablet go używa i to raczej bardziej intensywnie.

Odpowiedz

2. ~wewewe
0

2014-02-05 10:09:34

bla, bla, bla... mam tablet od około roku i wciaż szukam dla niego dobrego zastosowania... wsrod znajomych popyt na takowe urządzenia też jest znikoma (do tego obserwacja otoczenia). takie troche pompowanie na siłę, jak ze smartfonami - kupienie zwyklego telefonu ktory nie bedzie plachta graniczy z cudem...

Odpowiedz

1. ~
0

2014-02-05 09:52:24

"sprzedaż tabletów przekroczyła dużo ponad milion egzemplarzy" - a po polsku, to co autor chciał napisać?

Odpowiedz