DAJ CYNK

Krótsza lista kandydatów na szefa Microsoftu

07.11.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2778

Ważne 0

2

Microsoft skrócił listę kandydatów do objęcia stanowiska prezesa. Obecnie wspomina się, że liczy ona pięć nazwisk - informuje Reuters.

Microsoft skrócił listę kandydatów do objęcia stanowiska prezesa. Obecnie wspomina się, że liczy ona pięć nazwisk.

Według agencji Reuters obecnie na liście są trzy nazwiska związane z koncernem, m.in: Tony Bates, były prezes Skype, który jest obecnie odpowiedzialny za dział rozwój biznesu oraz Satya Nadella, odpowiedzialny za chmurę i usługi biznesowe. Kandydatami spoza firmy mają być: Alan Mulally, prezes Ford Motor, a także Stephen Elop, były prezes Nokii.

Po tym jak w sierpniu Steve Ballmer ogłosił, że po 13 latach kierowania Microsoftem odchodzi na emerytuję, rozpoczął się proces wyboru nowego kandydata, a na początkowej liście było ok. 40 nazwisk. Choć teraz kandydatów ma być tylko kilku, to sam tryb wyboru może potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Tagi: Microsoft
Komentarze
Zaloguj się
36. ~Piotrek
0

2013-11-07 16:52:42

27: iPhone wychodząc mial gorsze parametry niz pozostale telefony? Pokaz mi prosze inny telefon z Armv7 w tamtym czasie! Z tego co kojarze to pierwsze snapdragony, mogace konkurowac z iPhonem pojawily sie dopiero w 2009 roku!

Odpowiedz

35. ~Gekon
0

2013-11-07 13:23:32

Windows ma 94% rynku systemów operacyjnych (dane na maj 2013). Zastanów się, kto sprzeda kurę znoszącą złote jaja. Co do pozostałych cennych rad i zalet ajfonów to stawiam tezę. To Apple wykreowało w nas potrzebę by mieć smartfona tak jak i inne sprzęty nikt nie zmusza nas że musimy coś mieć nowego. Apple, chociaż nie wydaje żadnych pieniędzy na reklamę niejako zmusza swoich fanów do tego, że to jest im potrzebne. Mam Nokie E72, gdy jechałem w Góry zabrałem ją, bo bateria trzyma tydzień. A w pracy mam starego ajfona (nowszego od E52) i nie nadaje się do niczego. Nie wiem, czemu tego nie zauważacie, że to media i te firmy Nokia, MS, Apple itp. kreują potrzebę, której nikt nie potrzebuje tak naprawdę.

Odpowiedz

34. ~
0

2013-11-07 12:52:49

32. Z tym, że apple może kupić MS to pojechałeś po bandzie.

Odpowiedz

33. ~ja
0

2013-11-07 12:46:02

@32 - tym razem przyznam ci rację. Wybierają Androida. Trzeba przyznać, że Microsoft się uczy coraz szybciej. Najgorsze niedoróbki już załatali, za dwa lata będzie to dobry system. O ile rozwiążą problem energochłonności swoich smarkfonów.

Odpowiedz

32. applefan_
0

2013-11-07 12:40:35

@28 dokładnie takich samych słów użył Steve Ballmer jak zobaczył iPhona i jego cenę. Co się potem wydarzyło wszyscy wiemy. Apple może kupić MS jakieś dwa razy, a MS wypuszcza takie "hity" jak: WP, Surface czy Windows 8 pod wodzą Ballmera :) Z drugiej strony co ma mówić człowiek zaskoczony z ręką w nocniku - dyskredytować konkurencję, na szczęście klienci wybierają portfelami.

Odpowiedz

0

2013-11-07 12:34:55

Do ja. Spore ograniczenia ma iphone.

Odpowiedz

30. ~ja
0

2013-11-07 12:29:07

@27 - ajfon nie miał multitaskingu, jako telefon był (i jest!) do kitu. Nic dziwnego, że działał płynnie, bo podczas rozmowy nie dało się zrobić niczego innego.

Odpowiedz

0

2013-11-07 12:26:21

Pierwsz iphone mial procesor o taktowaniu 500mhz nokia tylko 369 a to jakies 30% na korzysc iphone wiec roznica musi byc. I teraz czy warto placic za takie cos dwa razy tyle.

Odpowiedz

0

2013-11-07 12:21:40

Nie wieze ze kiedykolwiek aple mnie do siebie przekona. Nie warto placic takich duzych pieniedzy by tylko telefon szybko chodzil. Tym bardziej ze mamy windows mobile ktory jest naprawde bardzo wydajny juz przy slabszych procesorach.

Odpowiedz

27. applefan_
0

2013-11-07 12:13:57

@26 w 2007 roku jak wychodził iPhone to miał gorsze bebechy jak ówczesne Nokia a był super płynny więc argument podałeś nie mający nic wspólnego z prawdą. To symbian był niedbale napisany i nie musiał być dobry, bo konkurencji nie było to po co się starać.

Odpowiedz

0

2013-11-07 12:10:47

Mialem kilka noki ze symbianem i wcale takie wolne nie byly. A trzeba wziasc pod uwage ze wtedy byly takie a nie inne procesory i nie damaly obecnej wydajnosci.

Odpowiedz

0

2013-11-07 12:06:54

Trzeba byc oslem by taka gruba kase za to placic. Uscisk smierci i tdm tlumaczenie mozna sie zesrac ze smiechu

Odpowiedz

0

2013-11-07 12:04:21

Miliardowe zyski. Aple to jawne oszustwo i naciagadztwo. Mialem w rekach iphone 5 to poprostu badziew

Odpowiedz

22. ~Gekon
0

2013-11-07 11:42:56

@19 Mam do ciebie pytanie. Cały czas mówisz o telefonach? miałeś telefony takie jak E52, E72 i 9300, 9500. Dla czego je kupiłeś? Bo na tamte czasy były najlepsze. Mam wielu znajomych, zamożnych i mniej zamożnych, którzy dalej korzystają z telefonu E52. To, co teraz jest to nakręcanie marketingowe. Tobie nie jest potrzebny nowy telefon, TOBIE wmawiają, że jest ci potrzebny. I dałeś się nabić w butelkę jak miliony innych ludzi. Czy pracujesz szybciej, bo masz nowego ajfona? Nie, ale cieszysz się jak szczerbaty na suchary. I niech tak będzie. Twoja sprawa zamknij się w swoim świecie i ciesz się tym, co masz. Co do Nokii to powiem tak mam N8, iPhone 5, N9 i htc one coś tam. Żaden z tych telefonów nie działa tak dobrze jak N9 ! MeeGo to majstersztyk. Działa jak złoto nawet jak nie ma czytnika linii papilarnych czy ogromnego 41 megapikselowego aparatu. Kocham ten telefon. ALE Applefanie nie narzucam swojego myślenia nikomu?

Odpowiedz

21. Morvius
0

2013-11-07 11:36:35

apllefan o tematyce Noki :) co ty wiesz o zabijaniu, dla własnego bezpieczeństwa lepiej bezpiecznie powróć do waszych zamkniętych i szarych platform na waszym fanpejdżu a spokojnym użytkownikom daj w ciszy myśleć o dalszych losach tej firmy i nie zawracaj dupy takimi twoimi przemyśleniami bo kogo to obchodzi? :)

Odpowiedz