DAJ CYNK

Korea Południowa: Co drugi telefon z LTE

06.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5412

Ważne 6

0

Ponad połowa użytkowników telefonii komórkowej w Korei Południowej korzysta z telefonów wyposażonych w łączność LTE.

Ponad połowa użytkowników telefonii komórkowej w Korei Południowej korzysta z telefonów wyposażonych w łączność LTE.

Co miesiąc koreańskim sieciom przybywa 700 - 900 tys. nowych użytkowników LTE. Na koniec listopada przekroczona została granica 50% wszystkich klientów sieci, wzrosła z 48,9% na koniec października (26,59 mln użytkowników).

Ze smartfonów 3G korzysta 36% bazy klientów, pozostałą pulę tworzą użytkownicy sieci 2G SK Telecom i LG U+. Trzecia z koreańskich sieci komórkowych - Korea Telecom, zupełnie wyłączyła w tym roku sieć 2G.

Źródło tekstu: Joongang Daily, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~Namakon
0

2013-12-09 14:05:51

I dobrze, że w Polsce nie wyłączaja 2G... Rozumiem tych jacy maja sobie najnowszego szajsunga czy innego jabolowskiego sraj-fona niemniej wiele osób wciaż korzysta z telefonów 2G, w tym sporo z nich to osoby jakim 1) nie zależy na internecie bo telefon maja do rozmów i potrzebują maxymalnego czasu działania baterii 2) są to osoby starsze dla jakich internet to czarna magia której sie boja... Wyobrażacie sobie 80-letnia babcię jaka używa "myPhone 1070 chario" bo niedowidzi i potrzebuje dużych klawiszy a internet według niej da się ściagnąć na dyskietkę? Nie kpijcie ludzie...

Odpowiedz

32. ~mimiś
0

2013-12-08 11:25:19

Nie każdy potrzebuje telefonu tylko do dzwonienia, w Polsce za 5-10 lat też wyłącza 2G, LTE A na 800Mhz je zmiecie.

Odpowiedz

31. ~trus1991
0

2013-12-07 18:16:38

~@16, oglądają TV na żywo w telefonie z wysuniętą anteną na 10 cm ;)

Odpowiedz

30. ~Antek
0

2013-12-07 09:04:50

Ja mam tel z 3G, ale i tak mam przełączone na 2G, bo dłużej trzyma bateria. Do normalnych rozmów nic więcej nie potrzeba.

Odpowiedz

29. ~ventussi
0

2013-12-07 08:31:51

Nawet, gdybym miał telefon z LTE, zapewne korzystałbym i tak z wifi, bo inaczej poszedłbym z torbami.

Odpowiedz

28. ~robil
0

2013-12-07 06:02:33

Polska to po prostu trzeci swiat.

Odpowiedz

27. ~
0

2013-12-07 05:46:20

@11,jak można publicznie prawić tak jednostronne, nie poparte faktami i pozbawione sensu opinie? Jesteś koreańczykiem czy co?

Odpowiedz

26. ~Michu
0

2013-12-07 02:49:40

W Japonii też wszyscy zdążyli już zapomnieć o 2G. A w Polsce...szlag człowieka trafia, gdy chcę skorzystać z internetu poza miastami.

Odpowiedz

25. ~Twix
0

2013-12-07 02:15:53

Tanie u nich telefony 3G czy co? :)

Odpowiedz

24. ~Adam
0

2013-12-06 21:56:49

LTE tylko po co, żeby limit 2GB zużyć w 15 minut ?? ;) jak już LTE to bez limitów !!

Odpowiedz

23. ~marcellove
0

2013-12-06 21:14:24

@22 Właśnie dlatego mój telefon obecny(sgh-e1080)jak i przyszłe będą 2G only!Tak na marginesie,w Korei Południowej co krok muszą montować gniazdka elektryczne coby obywatele mogli sobie swoje cacka LTE ładować co 5 godzin.

Odpowiedz

22. ~Calm7
0

2013-12-06 21:00:11

21). No to przy 3G będzie Ci o połowę mniej trzymać (obecny fonik), a smartfonik kilka godzin.

Odpowiedz

21. ~marcellove
0

2013-12-06 20:42:26

Ja tam korzystam z telefonu w sieci 2G i do 3G mi nie spieszno(o 4G nie wspominając)Bateria trzyma mi ponad tydzień przy godzinie rozmów dziennie!Jeżeli nasi operatorzy nie wyłączą nadajników 2G to bede korzystał z tej technologii do końca.Nie chce smartfonu!Nie chce chodzić z ładowarką przy sobie i szukać gniazdka bo mi bateria padnie w czasie dnia!

Odpowiedz

20. Maniiiek
0

2013-12-06 17:37:08

@8 wymień z 10 modeli jak tak. Tylko żeby bateria poniżej tygodnia nie schodziła przy częstej obsłudze.

Odpowiedz

19. Hose
0

2013-12-06 17:02:18

@17 W Japonii GSM wyłączyli jakieś 6 lat temu, to dopiero idioci ;-) Jeszcze dawniej wyłączyli lokomotywy parowe, to też sporo kasy kosztowało ;-) Świat idzie do przodu, dziś nowoczesne jutro staje się przestarzałym ;-)

Odpowiedz