DAJ CYNK

KNF: T-Mobile oferował ubezpieczenia bez zezwolenia

14.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4838

Ważne 16

1

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała T-Mobile na listę ostrzeżeń za usługę ubezpieczeniową (Bezpieczny teleon) bez zezwolenia.

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała T-Mobile na listę ostrzeżeń za usługę ubezpieczeniową (Bezpieczny telefon) bez zezwolenia.

KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na oferowaniu usługi ubezpieczeniowej Bezpieczny telefon bez wymaganego zezwolenia na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.

Podobne usługi oferują inni operatorzy komórkowi, jak jednak zauważa Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl, tam ubezpieczenia dostarczane są przez zewnętrzne podmioty posiadające zgodę nadzoru na sprzedaż takich usług.

Źródło tekstu: ISB News, Bankier

Komentarze
Zaloguj się
26. ~maniek
0

2015-04-21 14:49:15

Dlaczego akurat czepili się T przecież inni też mają różne ubezpieczenia...

Odpowiedz

25. ninach666
-1

2015-04-15 21:30:15

Nie rozumiem sensu przyczepiania się do czegoś co dobrze funkcjonuje i służy klientom??? Cieszy mnie to że t mobile sie zajmuej takim czyms. nie wyobrazam sobie uzerania sie z firma zewnetrzna zeby mi dali nowy tel gdy cos sie stanie z obecnym. zwlaszcza ze za to place! Bardzo dobrze pomyślane. Jestem w t mobile od niedawna, ale pol rodziny juz dawno ma u nich abonamenty. Bardzo jestem zadowolona z przejscia do rozowych!

Odpowiedz

24. ~mareckkyy
0

2015-04-15 19:55:32

knf sobie chybaj akieś jaja robi! mi wymienili telefon na nowy jak mi ukradli, nie mam zamiaru sie nigdzie przenosic z tmobile, niech sie lepiej zajmą ważniejszymi rzeczami, a nie usługami, które akurat są bardzo przydatne i korzystne dla abonentów

Odpowiedz

23. ~Fanta
0

2015-04-15 14:42:00

Klientom było dobrze, niektórzy z tego skorzystali i jakoś nikt specjalnie nie narzekał.

Odpowiedz

22. ~Mazik
0

2015-04-15 11:42:17

Przeciez to zwykle rozszerzenie gwarancji korzystne dla klientów. Mam do czynienia z serwisami, które min naprawiają telefony i z tego co wiem to była bardzo popularna usługa wsród klientów, szczególnie tmobile (chyba ta gwarancja jest tansza niz u innych). Sprawa trochę śmierdzi KNF, czyzby konkurencja wymusiła kontrole?

Odpowiedz

21. ~pomidorro
0

2015-04-15 11:29:21

Ciekawe czym wg. KNF to się różni od tzw. rozszerzonej gwarancji, którą proponują np. w sklepach z elektroniką, przy zakupie nowego sprzętu... Czemu KNF zainteresowała się właśnie t-mobile a nie np. media markt oferującym podobną usługę od wielu lat? Cała sprawa jest mocno zastanawiająca.

Odpowiedz

20. ~t-mobile
0

2015-04-15 09:35:15

Czemu mi nie pozwalali zerwać tej usługi bezpieczny telefon w trakcie trwania umowy????I to jest draństwo .

Odpowiedz

19. ~Ogonet
0

2015-04-15 09:23:32

5 lat usługa a oni teraz ją wpisują, możemy się czuć bezpiecznie niezły refleks.

Odpowiedz

18. ~wikol33
0

2015-04-15 09:20:58

usługa nie nazywa się "bezpieczny telefon" a "bezpieczne urządzenie", jest to dokładnie poszerzenie gwarancji o wymianę urządzenia w przypadku uszkodzenia w stopniu nie pozwalającym na jego naprawę. W przypadku uszkodzenia z winy klienta w stopniu pozwalającym naprawę T-Mobile pokrywa 90% jej kosztów.Zanim Państwo napiszecie artykuł wypadałoby chociaż wiedzieć o czym dokładnie on będzie.

Odpowiedz

17. ~df
0

2015-04-15 06:40:18

Niekończąca seria wpadek TM.... Szkoda, że wydali tyle kasy na reklamę piłki skoro są aż tak "rozpoznawalni". Może jakiś kolejny rebranding pomoże?

Odpowiedz

16. ~
0

2015-04-15 01:22:51

Solorz nawet w KNF ma wtyki.....

Odpowiedz

15. ~lysy1992
0

2015-04-14 22:11:45

Ostatnio pytalem o to to konsultnat mi powiedzial ze to nie jest ubezpieczenie tylko taka usluga dzieki ktorej mam tak jakby powiekszona gwarancje, dla mnie fajnie bo nue musze sie bac ze jak mi spadnie do wanny to mi go wymienia w ramach tej opcji.

Odpowiedz

14. ~johnny
-1

2015-04-14 21:27:06

KNF nie ma racji. TMobile nie ubezpieczał na życie, ani nie ubezpieczał mieszkania, samochodu ale rozszerzał gwarancję na swój produkt.KNF powinno się też zająć Leroy Merlin bo zwraca różnicę w cenie, gdy klient znajdzie tańszy produkt. Przecież to Ubezpieczenie od Bycia Gapą.

Odpowiedz

13. ~chudy535
1

2015-04-14 18:09:32

hahhah to jest nic... wały to dopiero plus robi, ucieklem stamtad i w koncu czuje ze mam w normalnej siecii

Odpowiedz

12. mikkel
0

2015-04-14 17:55:36

Bouli, Twój post jest 4 i masz 4 plusy to zupełnie jak 4 grosze ;-)

Odpowiedz