DAJ CYNK

Jarosław Bauc w zarządzie Hawe

29.07.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5371

Ważne 1

7

Rada nadzorcza Hawe powierzyła funkcję wiceprezesa zarządu Jarosławowi Baucowi. Wieloletnie doświadczenie nowego członka zarządu w branży telekomunikacyjnej i na rynkach finansowych ma być istotnym elementem wspierającym realizację ogłoszonej w czerwcu strategii rozwoju Hawe.

Rada nadzorcza Hawe powierzyła funkcję wiceprezesa zarządu Jarosławowi Baucowi. Wieloletnie doświadczenie nowego członka zarządu w branży telekomunikacyjnej i na rynkach finansowych ma być istotnym elementem wspierającym realizację ogłoszonej w czerwcu strategii rozwoju Hawe.

Jarosław Bauc to jeden z najbardziej doświadczonych i znanych polskich menedżerów. Był m.in. prezesem zarządu Polkomtelu a także prezesem zarządu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego "Skarbiec-Emerytura". W rządzie Jerzego Buzka, w latach 1998-2000, pełnił funkcję ministra finansów.

Hawe rozpoczyna realizację ambitnego projektu, który zmieni obraz polskiego sektora telekomunikacyjnego. W kwietniu pozyskaliśmy Krzysztofa Witonia, jednego z najlepszych specjalistów w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej w Europie, który stoi teraz na czele Hawe. Teraz do naszego zespołu dołącza Jarosław Bauc, którego wiedza oraz doświadczenie z Polkomtela będzie olbrzymim wzmocnieniem - mówi Marek Falenta, główny akcjonariusz Hawe.

W czerwcu Hawe przedstawiło strategię, która zakłada przekształcenie spółki z operatora sieci szkieletowej w największego w Polsce otwartego operatora infrastruktury światłowodowej. Obecnie Polska plasuje się prawie na samym końcu w kategorii penetracji światłowodowych sieci szerokopasmowych FTTH w Europie z wynikiem zaledwie 0,5%, podczas gdy ten wskaźnik dla europejskich liderów wynosi blisko 25%.

Źródło tekstu: Hawe

Komentarze
Zaloguj się
38. ~tello
0

2013-07-31 22:07:49

Gdy jesteś ministrem finansów i doprowadzasz do dziury budżetowej albo menedżerem bankrutującej firmy to i tak napiszą ci w dossier: doświadczony, ZNANY menedżer. Ale jak Ty prosty człowieku schrzanisz robotę szybko drugiej nie znajdziesz. Bo w naszym kraju najważniejsze jest, żeby menedżer był ZNANY - czytaj ustosunkowany....

Odpowiedz

37. wlo
0

2013-07-31 12:31:06

pabloki - sorry, coś nie zagrało ;-) Nie wiem czy to Twój był komentzra (inny niż 21) ale do niego się odnosiłem. Chyba nawet zniknął, bo nie widzę jego nienawistnej treści nawet ;-)

Odpowiedz

36. ~...
-1

2013-07-29 22:43:30

19*** Amen, z jednym ale - Kasy Chorych były ok. I gdyby Miller i reszta komuchów ich nie rozpierniczyli, dzisiaj byłoby całkiem sprawnie...

Odpowiedz

35. ~...
0

2013-07-29 22:40:15

Współczucia dla Hawe...

Odpowiedz

34. ~wawiakkkk
0

2013-07-29 21:31:28

jest takie fajne powiedzenie...że świnia do koryta zawsze się dopcha :-)

Odpowiedz

33. ~...
0

2013-07-29 20:55:32

@32 Dokładnie tak, facet wprowadził do Polski międzynarodowa finansjerę. To była i nadal jest dla mnie zdrada stanu.

Odpowiedz

32. ~
0

2013-07-29 17:30:09

Buzek dostał w nagrodę awans do Brusseles za "dobre" reformy

Odpowiedz

31. ~
0

2013-07-29 17:27:00

od dziury Bauca dziennikarze zaczęli mówić o długu publicznym,wtedy robili reforme OFE,miało być tak super,a teraz chcą się wycofać z OFE,najlepsze że tacy Niemcy nie zdecydowali się na OFE,a tak ogólnie jakbyście chcieli wiedzieć to po tych wszystkich komplikacjach wychodzi dziś że wasza emerytura jeśli dożyjecie będzie wynosiła 30% waszych zarobków tylko nikt jeszcze głośno o tym nie mówi

Odpowiedz

30. ~ttt
0

2013-07-29 17:12:04

toms - święte słowa, dokładnie tak samo myślę

Odpowiedz

29. ~Octopus
0

2013-07-29 16:23:08

" telekomunikacyjnej w Europie, który stoi teraz na czele HAawe. " - > HAawe ? korekta :)

Odpowiedz

28. ~netia
0

2013-07-29 16:19:32

A czemu Wituckiego nie wzieli z TP? On by im sprzedaż rozbuchal. Otworzylby kanal D2D i KKB i chlopaki by latali do klientów i by sie krecilo. Dostawaliby prowizje od metra swiatlowodu jak sprzedadzą. Uczciwe nieprawdaż?

Odpowiedz

27. ~
0

2013-07-29 15:57:27

Ludzie maja krotka pamiec, taki Buzek to jeden z najbardziej nieudolnych premierow a jak na niego ludzie glosuja w wyborach. Ale tacy ludzie miejsce w Plarformie Obywatelskiej maja miejsce, tak jak Krzaklewski tez starujacy z PO. Cale szczescie on juz do stolka sie nie dorwal w parlamencie.

Odpowiedz

26. ~pamiętliwy jak 150
1

2013-07-29 15:33:55

"W rządzie Jerzego Buzka, w latach 1998-2000, pełnił funkcję ministra finansów."-wiemy i pamiętamy o tym "wybitnym" człowieku jeszcze wybitniejszego prof.Buzka...POKÓJ ICH PAMIECI.

Odpowiedz

25. ~pabloki
0

2013-07-29 15:28:21

wlo ...???

Odpowiedz

24. wlo
-2

2013-07-29 15:24:04

pabloki - jesteś współwłaścicielem frmy albo może za komuny budowałeś gospodarkę i z tego tytułu Ci się należą udziały w złodziejsko przejętym majątkiem państwowym przez cwaniaków - co tu sporo osób mówi, że masz tak jasno okreśone zdanie na ten temat?

Odpowiedz