DAJ CYNK

Jak długo patrzymy na ekran smartfonu w ciągu dnia

15.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3954

Ważne 6

0

Dzień bez telefonu jest często motywacją do wielu podsumowań i zaprezentowania różnych statystyk, jak np. dotyczących tego, jak często dotykamy ekranu smartfonu w ciągu dnia?

Dzień bez telefonu jest często motywacją do wielu podsumowań i zaprezentowania różnych statystyk, jak np. dotyczących tego, jak często dotykamy ekranu smartfonu w ciągu dnia?

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez amerykańską firmę DScout wynika, że przeciętny użytkownik smartfonu dotyka ekranu 2617 razy dziennie i patrzy na niego przez 2 godziny i 42 minuty. W przypadku heavy userów czas spędzony z wzrokiem wbitym w ekran smartfonu wzrasta do 3 godzin i 45 minut.

Oczywiście użytkownicy smartfonów nie spędzają tego czasu w jednym ciągu. Rozdzielają go przeciętnie na 76 sesji, czyli po smartfon sięgają co 12 minut i 38 sekund, jeśli nie będziemy odejmować od doby czasu spędzonego na spaniu.

Źródło tekstu: DScout

Tagi: smartfon
Komentarze
Zaloguj się
18. ~krzysp
0

2016-07-17 22:29:48

Bardzo wiarygodne dane. Z tym, że czas spędzony przed ekranem smartfona nie jest czasem straconym. Często wykorzystujemy wolną chwilę w kolejce w sklepie, na przystanku autobusowym etc. Czas, który bez smartfona byłby bezproduktywnie straconym :)

Odpowiedz

17. ~
2

2016-07-16 14:00:56

Dawniej było cały dzień przed telewizorem, teraz jest cały dzień przed ekranem smartfonu. Nic się nie zmieniło, tylko medium się zmieniło. Docelowo będą soczewki kontaktowe, które będą wyświetlały obraz ze smartfonu całą dobę.

Odpowiedz

16. ~
2

2016-07-16 12:08:06

Proponuje jechac pociagiem albo tramwajem. Mlode pokolenie i osoby do ok. 35 lat nie rozstaja sie z telefonem. Ida ulica, telefon w raczce, jedza w barze szybkiej obslugi telefon w raczce, robia zakupy - telefon w raczce. Jak sie spojrzy na to z boku, to czlowiek odnosi wrazenie ze ci wszyscy ludzie sa uzaleznieni. Normalnie przyspawani do komorek.

Odpowiedz

15. ~
0

2016-07-16 09:45:24

I co z tego?

Odpowiedz

14. 800000
0

2016-07-15 22:33:47

@13... Kogo wyzywam? Czytaj ze zrozumieniem.

Odpowiedz

13. ~
0

2016-07-15 20:20:00

11 nie wyzywaj od kretynów, a weź rzuć w kont telefon i odpocznij. Przeżyjesz?

Odpowiedz

0

2016-07-15 20:11:12

Ja tyle się nie gapię w ekran smartfona, wystarczy że się gapie w laptop ;P

Odpowiedz

11. 800000
0

2016-07-15 17:25:06

@9. płacze o co?. Zabłysłeś, wow. Kolejna wypowiedź bez sensu...

Odpowiedz

10. ~.
0

2016-07-15 16:25:15

Ja spokojnie 8 godzin. W domu godzinę i w pracy 7 godzin.

Odpowiedz

9. ~
0

2016-07-15 16:19:17

3 to z tego, że Ty ni w zàb nie jarzysz o co w tym chodzi. I płaczesz gdyby Ci tylko na chwilkè zabrano Twojà ukochanà zabawkè :-P

Odpowiedz

8. 800000
0

2016-07-15 16:12:42

Podobne kretyńskie hasło typu... odłącz ładowarkę oszczędzasz środowisko.... Ładowarka przez cały rok zużyje czuwając ok. 180 wat prądu czyli nic. Koszt to aż... 10gr. Wow.

Odpowiedz

0

2016-07-15 15:39:39

O 6:30 odłączyłem telefon od ładowania, jest 15:39, mam 68% baterii, w tym czasie ekran był włączony przez 1h38 min. Zależnie od dnia u mnie jest to id 2h do czasem i 4,5 ;)

Odpowiedz

6. ~Thunder
0

2016-07-15 15:32:49

@3 hehe prawda

Odpowiedz

5. ~Ćmok
0

2016-07-15 15:31:09

4 nie narzekaj, przeciez jesteś na pierwszym miejscu.

Odpowiedz

4. ~me
0

2016-07-15 15:17:41

Uff, wydawało mi się, że będę w niechlubnej czołówce, a tu daleko do średniej. Widocznie gimbaza nadrabia.

Odpowiedz