DAJ CYNK

Jabczyński: prawie połowa klientów odchodzących z Play wybiera Orange

09.04.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12266

Ważne 8

21

Z mojego podwórka cieszę się, że Orange jest drugim po Play operatorem, którego najczęściej wybierają klienci przenoszący numer w I kwartale 2013 roku. Przyjęliśmy prawie 69 tys. numerów, głównie abonamentowych - napisał na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Z mojego podwórka cieszę się, że Orange jest drugim po Play operatorem, którego najczęściej wybierają klienci przenoszący numer w I kwartale 2013 roku. Przyjęliśmy prawie 69 tys. numerów, głównie abonamentowych - napisał na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2013.

Gratuluję Playowi wciąż dobrego wyniku, ale czas już zrobić update reklamy, bo głównie dzięki nam wasze udziały w MNP spadły poniżej 60%, a jeszcze niedawno było 75%. Z drugiej strony zaskoczył mnie wyjątkowo słaby wynik T-Mobile. Prawie 100 tys. klientów netto na minusie daje do myślenia - napisał Jabczyński.

Rzecznik dodał, że największą pulę przychodzących do Centertela numerów pochodzi z PTC, a prawie połowa (45%) odchodzących z P4 wybrało w I kwartale pomarańczowego operatora (czyli ponad 13,5 tys.)

Kolejna refleksja nazywa się Virgin Mobile. Niespełna 2,7 tys. przyjętych numerów i tysiąc oddanych. Jak na kasę zaangażowaną w reklamę i śmiałe zapowiedzi podboju rynku, efekt nieprzesadnie imponujący - konstatuje Jabczyński.

Źródło tekstu: blog.orange.pl

Komentarze
Zaloguj się
177. ~Adam
0

2013-04-19 10:54:45

Ja na szczęście uciekłem z Idei potem oranżu a potem dałem dyla iz Ery. A teraz raj na ziemi w Play. I po temacie w sprawie.

Odpowiedz

176. ~KLIENT
0

2013-04-11 14:53:54

Pan Wijtek Jabłeczny mówi że Orange "górą" , a GPW "przecenia akcje" TP 40% w dół ... TO jak to JEST ? W górę czy w dół ?

Odpowiedz

175. ~romano
-1

2013-04-11 07:39:05

Stare" poczciwe" orencz nic sie nie zmieniło bicie marketingowej piany z ktorej nic nie wynika, smarka jak nie bylo tak nie ma. A niedoinformowani dalej płacą do play jak za zborze.

Odpowiedz

174. ~tata
1

2013-04-11 07:27:33

Lubilem taki siermiezny,skromny Play,byl przystepny i ludzki obecnie robi sie na modle bizantyjska z morda paniska.Koniec

Odpowiedz

173. ~pabloki
-1

2013-04-10 17:13:09

Wojtku kończ i wstydu oszczędz. Gdzie wasze szumnie zapowiadane taryfy smarK?

Odpowiedz

172. ~?
1

2013-04-10 16:26:57

Klienci migrują między sieciami i częstą zagrywką negocjacyjną jest ruch bo przejdę do innej sieci. wielu klientów działa w ten sposób, że biorą co roku umowę na 12 m-cy oczekując na to jaka będzie oferta w innej sieci za rok i po roku albo wracają do starej sieci i biorą ofertę, którą "wytargowali" przy powrocie albo przenoszą numery do jeszcze innych wynalazków natury virgine mobile itd. Nie jest wcale dziwne zjawisko jakie opisał Jabczyński.

Odpowiedz

171. Blank
0

2013-04-10 14:53:39

Panie Jabczyński, ależ pan kreatywny w ocenianiu faktów :) "Prawie połowa odchodzących z Play wybiera Orange". Czyli niecałe 15tys... Cieszy się pan, że Orange jest drugim po Play biorcą? Problem w tym, że jest także drugim po PTC dawcą i zajmuje przedostatnie miejsce pod względem bilansu :) Nie ma się z czego cieszyć, panie J. Jak tak dalej pójdzie, to nawet pańska kreatywność tej zardzewiałej sieci nie pomoże

Odpowiedz

169. ~_
2

2013-04-10 13:17:19

Witek, komentarze w artykułach dotyczących Orange w dużej części są bezwartościowe, bo publikują je hejtersi i nieliczni fani, którzy walczą ze sobą. Treść artykułu ma często drugorzędne znaczenie. Zaczyna mi to przypominać Onet.

Odpowiedz

168. ~
-1

2013-04-10 12:09:19

Propagandzista pełną ... gębą. Coś mi to przypomina. A Wam?

Odpowiedz

167. ~ted
0

2013-04-10 11:46:28

buhaha panie Jabłczyński wstydu oszczędź ale super wynik - czytajmy dalej orange przyjął prawie 69 tyś a w tym czasie uciekło prawie 130 tyś (patrz artykuł pełny raport o przenośności numerów) i dalej z Play odeszło 30 tyś a w tym czasie przyjął 229 tyś. Więc o czym pan pisze.

Odpowiedz

166. ~W4Ready
0

2013-04-10 11:08:14

"prawie robi wielką różnicę"

Odpowiedz

165. ~
1

2013-04-10 10:46:36

@163, idz pisać pod nowym newsem. Będzies zmogł słodzić dalej PLay, bo kolejne podwyżki telefonów wprowadził.

Odpowiedz

164. ~
0

2013-04-10 10:39:06

162,naucz się czytać ze zrozumieniem

Odpowiedz

162. ~
0

2013-04-10 10:36:36

@161, czy ja się przyczepiłem? Piszesz brednie, to prostuje żebys w niewiedzy nie żył, bo sam nie rozumiesz, co czytasz. :)

Odpowiedz