DAJ CYNK

iPhone XR to bestseller roku 2019. Apple wyprzedził Samsunga

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4559

iPhone XR

iPhone XR nie był może najlepszym czy najbardziej zachwycającym modelem roku 2019, ale na pewno pokonał konkurentów sprzedażą. 

iPhone XR był najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2019 roku. Mamy kolejne badanie, które to potwierdza. XR z września 2018 wyprzedził nowszego iPhone'a 11 o całe 9 milionów sztuk. 

Samsung zamyka pierwszą piątkę

Według modeli firmy Omdia Apple dostarczył w roku 2019 46,3 mln sztuk iPhone'ów XR. To dwukrotnie więcej, niż w roku 2018, w którym debiutował. Dostawy iPhone'a 11 liczyły 37,3 mln sztuk. Według tego modelu Apple zajął pierwsze i drugie miejsce w rankingu sprzedaży smartfonów.

Zobacz: iPhone XR to najlepiej sprzedający się smartfon roku
Zobacz: Apple iPhone XR oraz Samsung Galaxy A10 sprzedawały się najlepiej w pierwszym półroczu

Pierwszą piątkę zamykają modele Samsunga, co również nie jest zaskoczeniem. Samsung Galaxy A10 radził sobie fenomenalnie w pierwszym półroczu 2019 roku. Rok zamknął z 30,3 mln dostaw. Na kolejnej pozycji znalazło się jego rodzeństwo: Galaxy A50 (24,2 mln) i Galaxy A20 (19,2 mln).

Zobacz: Samsung Galaxy A10 - test najbardziej budżetowego telefonu z rodziny Galaxy A
Zobacz: Redmi Note 7 - test dobrze wyposażonego smartfonu firmy Xiaomi, który nie zrujnuje naszych finansów

Pierwsza dziesiątka została zdominowana przez Samsunga. Dopiero na 7. pozycji znalazł się inny producent: Xiaomi z modelem Redmi Note 7 (16,4 mln sztuk dostarczonych).

Wnioski są proste. Niezależnie od metody badań i modelowania sprzedaży, Apple od lat zajmuje pierwszą pozycję. W 2019 roku udało się to mimo ogólnego spadku sprzedaży iPhone'ów, spowodowanego prawdopodobnie wzrostem cen.  Sekret tkwi nie tylko w świetnym sprzęcie i silnej marce, ale też w prostym portfolio produktów. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: drband

Źródło tekstu: 9to5Mac

Przewiń w dół do następnego wpisu