DAJ CYNK

iPhone 7 najpopularniejszym smartfonem w 2Q2017

16.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4918

Ważne 2

1

Apple iPhone 7 i 7 Plus to najpopularniejsze smartfony w II kwartale 2017 roku. Za nimi są dwa flagowce Samsunga i... Xiaomi Redmi 4A.



Apple iPhone 7 i 7 Plus to najpopularniejsze smartfony w II kwartale 2017 roku. Za nimi są dwa flagowce Samsunga i... Xiaomi Redmi 4A.

W II kwartale 2017 roku na rynek trafiło 16,9 mln egzemplarzy iPhone'a 7 i 15,1 mln iPhone'a 7 Plus. Duet Apple'a wyprzedził duet flagowców Samsunga - Galaxy S8 i Galaxy S8+, które rozeszły się w kolejno 10,2 i 9 mln egzemplarzy. Sporym zaskoczeniem jest piąte miejsce, które przypadło Xiaomi Redmi 4A. Średniak chińskiej firmy rozszedł się w 5,5 mln egzemplarzy.

Model Sprzedaż w 2Q2017 w mln Udział w rynku w 2Q2017
Apple iPhone 7 16,9 4,7%
Apple iPhone 7 Plus 15,1 4,2%
Samsung Galaxy S8 10,2 2,8%
Samsung Galaxy S8 Plus 9 2,5%
Xiaomi Redmi 4A 5,5 1,5%
Pozostałe 303,7 84,3%

Źródło tekstu: Strategy Analytics; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Tytus22
0

2017-08-17 20:49:36

Mnie nie dziwi bo to dobry telefon a co do reszty Wypowiedzi miro powiem tak w Polsce to luksus a w takim UK to norma u zwykłego pracownika iphone w dłoni to norma i to pokazuje jak zarabiamy wiem bo byłem.

Odpowiedz

19. szcuras
2

2017-08-17 10:11:25

wszystko fajnie, tylko nadal iOS ma 15% rynku a android 85% ->

Odpowiedz

18. tk925
0

2017-08-17 08:19:17

Śmiesznie się czyta Panów co pisza, no jak to iPhone ? I wymyślaja swoje teorie, przecież nie widać na ulicach i inne :-), sam widzę wiele u ludzi w moim mieście, a za granicą to już w większości iPhone i drugi widoczny Samsung.

Odpowiedz

17. ~
0

2017-08-17 08:03:00

"Sporym zaskoczeniem jest piątek miejsce"

Odpowiedz

16. ~m-a-t
1

2017-08-17 07:28:10

Byłem ostatnio w większych miastach jak WAWA czy Kraków i wcale Appla nie widać powiem Wam. Dominuje Chińczyków jak Huawei czy Xiaomi i LG trochę.A na zachodzie jak byłem z mamą, to ta tabelka wogole się nie sprawdza, trzeba by ją odwrotnie czytać.Na zachodzie a szczególnie w dojczlandzie uchodźcy mogą poprawiać statystyki, u nich niemal każdy z iPhonem

Odpowiedz

15. ~matt
0

2017-08-16 23:06:46

Wystarczy pojechać do większych miast takich jak Wawa lub Kraków i zobaczyć, że wszędzie jabłka. A jak się pojedzie na zachód, gdziekolwiek to ta tabelka niczym nie zaskoczy

Odpowiedz

-1

2017-08-16 22:43:23

11). a niech se kupują - nie ma tak wygórowanej ceny.I skończ udawać głupola.

Odpowiedz

10. metrofan
-1

2017-08-16 21:33:40

@4 możliwe, że nie wiesz jak on wygląda

Odpowiedz

9. mikoko
0

2017-08-16 21:33:10

Do miro. Jedz na zachód Europy i zobacz ile jest iPhonów a ile Redmi 4

Odpowiedz

0

2017-08-16 21:24:38

@4 no akurat ja widziałem nie jednego, a jeszcze niektórzy czekają do premiery nowych iPhone żeby taniej kupić 7.

Odpowiedz

5. ~M
0

2017-08-16 21:12:57

@3. Użytkujesz smartphone x4A? Jakiś dłuższy czas? Zastanawiam się nad nim ale dużo osób pisze że lepiej dopłacić do 4x.

Odpowiedz

4. ~miro
0

2017-08-16 21:01:42

Zaskakujący to jest właśnie iPhone 7, kto to kupuje? szczerze powiedziawszy jest już prawie rok na rynku a jakoś za bardzo nie widziałem go u nikogo, reasumując w II kwartale sprzedali 41 mln, 7 i 7Plus daje 32 mln co by przypadało 9 na: 5s (ciągle w sprzedaży!) 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus i SE. A Redmi 4a już widziałem nie jeden na mieście, reasumując Xiaomi Redmi 4A dobre parametry za przyzwoitą cenę i jest hit!.

Odpowiedz

3. ~Tom
0

2017-08-16 20:59:33

Sam kupiłem takie dwa xiaomi. Cenowo nie mają rywali przy tych parametrach.

Odpowiedz

-1

2017-08-16 20:56:11

Apple pozamiatał, dawno tak nie było

Odpowiedz

0

2017-08-16 20:28:23

Zaskakujący brak telefonu ze stajni Huawei. Czyżby były zbyt słabe?

Odpowiedz