DAJ CYNK

Hawe Telekom dostał drugą szansę

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2799

3 marca Sąd Rejonowy w Warszawie otworzył postępowanie sanacyjne Hawe Telekom. To pierwsze takie postępowanie wszczęte po zmianie przepisów restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

3 marca Sąd Rejonowy w Warszawie otworzył postępowanie sanacyjne Hawe Telekom, a na zarządcę wyznaczył kancelarię PMR Restrukturyzacje S.A. Postępowanie ma zapewnić ochronę interesów wierzycieli i zachować przedsiębiorstwo przy życiu. To jedno z pierwszych w Polsce tego typu postępowań w warunkach nowych przepisów ustawy Prawo Restrukturyzacyjne i Prawo Upadłościowe, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku.

Celem postępowania sanacyjnego będzie ochrona działalności operacyjnej przedsiębiorstwa i zapobieżenie upadłości przy jednoczesnej ochronie interesów wierzycieli przedsiębiorstwa i ich spłaty w drodze zawarcia układu - tłumaczy Maciej Pietrzak, prezes PMR Restrukturyzacje S.A.
Chodzi o to, aby objąć ochroną spółkę w trakcie jej restrukturyzacji i umożliwić jej powrót do działań operacyjnych, obsługi klientów. To najlepsze rozwiązanie zarówno dla spółki, jej pracowników, ale także dla wierzycieli, aby mogli odzyskać swoje wierzytelności - tłumaczy Maciej Pietrzak.

Na skutek wydanego postanowienia, z dniem 3 marca 2016 roku, zawieszone zostały, z mocy prawa, wszelkie prowadzone dotąd wobec spółki postępowania egzekucyjne, a wszczynanie nowych w trakcie trwania postępowania jest niemożliwe.

To pierwsze takie postępowanie sanacyjne wszczęte przed największym w Polsce Sądem Restrukturyzacyjnym, po zmianie przepisów restrukturyzacyjnych i upadłościowych, które weszły w życie 1 stycznia 2016r. Nowe przepisy wprowadziły tzw. "politykę nowej szansy", czyli strategię ukierunkowaną na ochronę przedsiębiorców, miejsc pracy, kapitału intelektualnego i know-how.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PMR Restrukturyzacje

Przewiń w dół do następnego wpisu