DAJ CYNK

Gemius - jakich przeglądarek używa Polska i sąsiedzi

10.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 20

Ważne 5

1

Gemius zaprezentował statystyki dotyczące wyboru przeglądarek internetowych w Europie środkowo-wschodniej.

Gemius zaprezentował statystyki dotyczące wyboru przeglądarek internetowych w Europie środkowo-wschodniej. W wynikach nie zostały uwzględnione przeglądarki urządzeń mobilnych.

Czołowe miejsce we wszystkich analizowanych krajach zajmuje najnowsza wersja przeglądarki Chrome - 47.x. W Chorwacji i na Węgrzech w TOP 3 znalazła się także jej poprzednia wersja. W każdym z analizowanych krajów Europy Środkowo-Wschodniej z najnowszej wersji Chrome w grudniu 2015 roku wykonano ponad 20% odsłon stron krajowych. Najwięcej w Słowenii - 27,7%.

W dwóch europejskich krajach (Białoruś i Ukraina) w zestawieniu TOP 3 przeglądarek nie znalazł się Firefox. Po zwyciężającym w rankingu Chrome, na drugim miejscu znajdują się w tych krajach Opera 34.x (13,1% odsłon stron białoruskich) oraz Yandex 15.x (10,4% odsłon stron ukraińskich). Trzecie miejsce jeśli chodzi o liczbę odsłon stron białoruskich i ukraińskich zajmują odpowiednio Yandex 15.x (7,6% odsłon stron białoruskich) i Internet Explorer 10.x (8,6% odsłon stron ukraińskich).

Firefox w wersji 42.x znalazł się na drugim miejscu zestawienia TOP 3 w czterech z ośmiu analizowanych krajów. Natomiast tylko w Polsce w zestawieniu znajdują się dwie wersje przeglądarki Firefox - 42.x i 43.x - generujące odpowiednio 14,4% i 7,8% odsłon stron krajowych.

W czterech z ośmiu analizowanych krajów, Internet Explorer znalazł swoje miejsce wśród trzech generujących najwięcej odsłon przeglądarek. W Czechach zajmuje drugie miejsce w rankingu (15,8%), na trzecim znajduje się w Słowenii (10,6%) oraz na Słowacji (6%) i Ukrainie (8,6%). Warto jednak zwrócić uwagę na to, że na Ukrainie w zestawieniu znalazła się starsza wersja przeglądarki - 10.x. - w pozostałych krajach jest to aktualniejsza wersja, czyli 11.x.

Źródło tekstu: Gemius

Komentarze
Zaloguj się