DAJ CYNK

Dzienna sprzedaż Apple Watch spadła o 90%

08.07.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4706

Ważne 6

2

Sprzedaż zegarka Apple Watch spadła o 90% w porównaniu do pierwszego tygodnia, w którym był na rynku - wynika z raportu opublikowanego przez MarketWatch.

Sprzedaż zegarka Apple Watch spadła o 90% w porównaniu do pierwszego tygodnia, w którym był na rynku - wynika z raportu opublikowanego przez MarketWatch. Dane zostały zebrane przez badającą rynek firmę Slice Intelligence.

Z danych wynika, że firma z Cupertino sprzedaje obecnie dziennie mniej niż 20 tys. Apple Watch. Za to w pierwszym tygodniu dostępności (od 10 kwietnia) nabywców znalazło 1,5 mln smart zegarków

Dwie trzecie sprzedawanych do tej pory zegarków było najtańszą wersją Sport z paskami z tworzyw sztucznych - kosztuje ona 349 dolarów za wariant 38 mm i 399 dolarów za wersję z większą kopertą. Za wersje lepiej wykonane - koperty wykonane są ze stali nierdzewnej - w zależności od dobranego przez klienta paska zapłacić trzeba przynajmniej 549 dolarów. Jest tez specjalna złota edycja na rynek dóbr luksusowych wyceniana na przynajmniej 10 tys. dolarów, ale jak wynika z podanych danych sprzedano ich mniej niż 2000 sztuk.

Źródło tekstu: MarketWatch, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~plum73
0

2015-07-10 11:48:36

No tak ja piszę o spostrzeżeniach z używania urządzenia ktoŕe posiadam i użytkuję codziennie a @27 wyraża swoją opinię na podstawie swojej niewiedzy i braku doświadczeń ;-)

Odpowiedz

27. ~
-1

2015-07-09 11:44:09

@24 "Na komunię dostalem pierwszy zegarek tj.około 1980 roku i też się go nakręcało co jeden lub dwa dni." - z takim tokiem myślenia proponuję przestać jeździć pojazdami spalinowymi i ponownie przesiąść się na konie. Przecież kiedyś nie było samochodów, ludzie mieli konie i dało się żyć. To że kiedyś było, nie znaczy, że mam się cofać do kiedyś. Dziś jest dziś i te smartwatche to w czystej postaci padaki, które nijak uzupełniają się ze smartfonami.

Odpowiedz

26. ~Darek
1

2015-07-09 10:29:32

@13 Twoja opinia jest bardzo łaskawa dla firmy która ..... promujesz :)@20 Masz racje , cena , cena i jeszcze raz cena w odniesieniu do możliwości oraz zastosowania takiego urządzenia@6 xD.

Odpowiedz

25. wlo
0

2015-07-09 10:23:15

Niemożliwe... ;-)

Odpowiedz

24. ~plum73
1

2015-07-09 10:11:29

Ja mam i używam smartwatcha, codziennie od kilku miesięcy.Jest dla mnie bardzo użyteczny i jestem wyjątkowo zadowolony z tego zakupu.Na komunię dostalem pierwszy zegarek tj.około 1980 roku i też się go nakręcało co jeden lub dwa dni.Za smartwatcha zapłaciłem 300zł.Często odbieram za jego pomocą połaczenia i rozmawiam.Jest dyskretny- tylko wibracje i zawsze mam go przy sobie.Ładuję go co 24~48h maksymalnie wytrzymuje około 55~57h.System operacyjny Tizen 2.1, 2 mikrofony, głośnik zw zapieciu paska, czujniki ruchu, fotoaparat.Przy okazji nabrałem nawyku i codziennie staram się osiągnąc granicę 5 tyś kroków ;-)Jest niedrogi i użyteczny, serdecznie polecam.

Odpowiedz

23. ~MRX
1

2015-07-09 10:10:44

Nie nie, nie ja się głupot czepiam, tylko Ty mój drogi głupoty opowiadasz. Ciepło Ci się zrobiło bo wyszło, że ta padaczka zwana apple watch, która nawet na miano zegarka niezasługuje, słabo się sprzedaje? Lemming - to powinien być twój nick.

Odpowiedz

22. applefan_
0

2015-07-09 09:57:05

@21 ale się głupot czepiasz. 4GB pamięci wew.

Odpowiedz

21. ~MRX
1

2015-07-09 09:35:59

applefan_ 13# Iphone 1 miał 4GB ram ? To ciekawe.

Odpowiedz

20. ~Piot
-2

2015-07-09 02:51:52

Zapomiano dodać, ze go jeszcze nie ma w sklepach a to co sie do tej pory sprzedało to preordery. Pierwsza partia, test rynku itp. Ogólnie wyniki b.dobre, bezkonkurencyjne. Chciałem kupić ale za drogie jak na gadżet, do sprawdzania czasu bo na bardziej zaawansowane czynności zegarki są jednak za małe.

Odpowiedz

19. ~gfhfg
2

2015-07-08 22:19:42

Już przed premierą zegareczek był przestarzałą, infantylną zabawką z kiepskimi parametrami i wyglądem jakby był swoją poprzednią wersją. Patrząc na to "cudo" od razu cisnęła się myśl p.t. "Jak będzie wyglądało jego nowa wersja?". Na dodatek przesyłanie sobie pulsu i serduszek. Już widzę dwóch chłoptasiów w knajpie, przesyłających sobie kwiatuszki lub bicie serduszka... Żenada i obciach.Jest ze 2 generacje za konkurencją, fanboystwo się już obkupiło, a reszta normalnych i zdrowych na umyśle- NIE ma zamiaru. Nie dziwne że sprzedaż spadła drastycznie.

Odpowiedz

18. ~
-2

2015-07-08 20:54:50

16, ty jesteś nienormalny, głąbie, to zegarek masz chyba na każdej kończynie.

Odpowiedz

17. ~fanboy
0

2015-07-08 20:53:46

jestem jak to zwiecie fanboyem ale mnie nie przekonuja smartwatche w ogole. nie bardzo widze zastosowanie to raz a dwa nie wyobrazam sobie ladowac zegarka codziennie (dotyczy to wiekszosci smartwatchy (z wykluczeniem pebble).

Odpowiedz

16. ~zxc
0

2015-07-08 20:47:31

Zegarki to juz przezytek nikt normalny ich nie uzywa bo poco skoro w telefonie jest godzina? a kupowanie smartwatchow jest tym bardziej bez sensu bo np taki apple trzeba ladowac 3 razy dziennie

Odpowiedz

15. ~Misiek
1

2015-07-08 20:32:58

@11 - prorok jaki, czy co?

Odpowiedz

14. ~applefap
1

2015-07-08 20:04:43

@13 masz jakiś sprzęt od swojego bożka?

Odpowiedz