DAJ CYNK

Digitimes Research: W 2020 dostawy smartfonów zmalały o blisko 10 procent

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1197

Dostawy smartfonów w 2020

W roku 2020 branża smartfonów wyraźnie się skurczyła. Jak informuje Digitimes Research, w ciągu ostatnich 12 miesięcy dostawy smartfonów zmalały o 8,8 procent.

Mniejsze niż przed rokiem dostawy smartfonów to, jak łatwo się domyślić, efekt pandemii koronawirusa, która nie oszczędziła branży mobilnej. Największy cios miał miejsce w pierwszym kwartale, kiedy odnotowano spadek dostaw aż o 20 procent względem roku poprzedniego. W kolejnych miesiącach sytuacja nieco się stabilizowała, dzięki czemu w czwartym kwartale mogliśmy już zaobserwować niewielkie wzrosty.

W skali roku wspomniane spadki przyczyniły się do dostaw o 8,8 procent niższych niż w 2019. W przełożeniu na konkretne liczby daje to 1,24 milionów sztuk smartfonów dostarczonych przez producentów w 2020 roku.

Warto jednak odnotować, że wśród wszechobecnych spadków jest jedna kategoria urządzeń, gdzie obserwujemy znaczące wzrosty. Mowa tu o smartfonach z obsługą łączności 5G, których wystawy wyniosły łącznie niecałe 300 milionów sztuk. W roku 2019 liczba ta wyniosła jedynie 20 milionów.

Zobacz: Canalys: Laptopy i Lenovo wielkimi wygranymi 2020
Zobacz: Produkcja smartfonów w 2020 roku zmalała o 11 procent

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash

Źródło tekstu: Digitimes

Przewiń w dół do następnego wpisu