DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat i Polkomtel renegocjują umowę z Midasem

25.11.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 21

Ważne 5

7

Cyfrowy Polsat i Polkomtel chcą renegocjować umowę dotyczącą hurtowego dostępu do sieci LTE i HSPA+ należących do Midasa. Z komunikatu pierwszej spółki wynika, że chodzi o kwestię obniżenia ceny za 1 GB.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel chcą renegocjować umowę dotyczącą hurtowego dostępu do sieci LTE i HSPA+ należących do Midasa. Z komunikatu pierwszej spółki wynika, że chodzi o kwestię obniżenia ceny za 1 GB.

Na tym etapie negocjacji, ze względu na ich wstępny charakter, Grupa Midas nie otrzymała żadnych szczegółowych propozycji nowych warunków współpracy. Cyfrowy Polsat i Polkomtel zasygnalizowały jednak, iż ich intencją jest, aby nowe warunki współpracy zaczęły obowiązywać od 1. stycznia 2015 roku oraz między innymi obejmowały zarówno pakiety danych zakupione przez Polkomtel w ramach wcześniej zawartych porozumień, jak również potencjalnie nowe pakiety danych, które mogą zostać nabyte w przyszłości - napisał Midas w komunikacie giełdowym.

Ostatnie zamówienie z marca opiewało na kwotę 4,71 zł netto za 1 GB przetransferowanych danych w ciągu dnia (w nocy transfer jest darmowy). Razem obie spółki zamówiły wtedy prawie 360 mln GB, a do tego miały niewykorzystany transfer z poprzednich okresów. W III kwartale przez sieci Midasa przeszło 22 mln GB, z czego w samym wrześniu 8 mln GB.

Zobacz: Polkomtel i CP złożyli zamówienie na kolejne GB z Midasa.

W świetle dynamicznego tempa wzrostu liczby użytkowników usługi mobilnego internetu, jak również zużycia dotychczas zakupionych pakietów danych celem Zarządu Spółki jest stworzenie takiej rezerwy pakietu danych, która umożliwi swobodny rozwój usług dostępu do Internetu w średnim terminie. Korzystniejsze warunki pozyskania pakietów danych mogą przełożyć się bardziej atrakcyjną i konkurencyjną ofertę dla naszych klientów, a tym samym na szybsze tempo pozyskiwania klientów usługi internetowej lub poprawić rentowność świadczonych usług telekomunikacyjnych - napisał z kolei w swoim komunikacie Cyfrowy Polsat.

Źródło tekstu: Midas, Cyfrowy Polsat, wł

Komentarze
Zaloguj się