DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat chce wycofać Midasa z giełdy

05.05.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3226

Ważne 4

8

Po nabyciu pod koniec lutego 66% akcji Midasa przez Polkomtel, a następnie wezwania na pozostałą w obrocie giełdowym część akcji, teraz Cyfrowy Polsat zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji, który zakończy się wycofaniem Midasa z GPW.

Po nabyciu pod koniec lutego 66% akcji Midasa przez Polkomtel, a następnie wezwania na pozostałą w obrocie giełdowym część akcji, teraz Cyfrowy Polsat zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji, który zakończy się wycofaniem Midasa z GPW.

Zobacz: Polkomtel przejął Midasa.

Na wezwanie ogłoszone 29. lutego odpowiedzieli inwestorzy reprezentujący trochę ponad 27% głosów na walnym zgromadzeniu. Za akcję telekomu oferowano 81 groszy. Pozostałe 7% zostanie teraz przymusowo wykupionych. Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych, wycenę akcji przeprowadzi biegły.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. wlo
1

2016-05-05 19:16:15

13 - a nie lepiej płacić zobowiązania w terminie?

Odpowiedz

13. ~
0

2016-05-05 19:14:00

Plus to chyba najgorszy operator jeżeli idzie o wyłączanie klientowi połączeń wychodzących i usług telewizyjnych. Kolega nie zapłacił rachunku 4 dni po terminie i wyłączyli mu połączenia wychodzące , internet i telewizję. W Orange miał 30 dni po terminie i nie było problemu.

Odpowiedz

12. wlo
-1

2016-05-05 16:51:12

Kodeks spółek handlowych reguluje te rzeczy... Jednoosobowe sp. z o.o. nie mogą zawiązywać innych spółek, w tym akcyjnych.Po co na giełdzie spółka, której akcje są w posiadaniu jednego właściciela? Uważasz, że przepisy nie przewidują tego typu sytuacji?Ja nie znam się na tym, ale czytając, można podstawowej wiedzy liznąć.

Odpowiedz

11. wlo
-1

2016-05-05 16:31:27

Wskażę Ci drogę... Ilu właścicieli ma Polkomtel? A ilu miał wcześniej?

Odpowiedz

10. wlo
0

2016-05-05 16:30:45

9 - a co się stało kiedy Solorz nadszedł?Nie - to nie chodzi o dane o kondycji firmy ;-)

Odpowiedz

9. ~
1

2016-05-05 16:24:35

@8: Mniej-więcej od nadejścia Solorza i zapewne dlatego, że SA muszą publikować trochę danych odnośnie kondycji spółki.

Odpowiedz

8. wlo
1

2016-05-05 16:16:38

6 - a propos... A od kiedy jest sp. z o.o.? I dlaczego już nie jest S.A. tylko sp. z o.o.?

Odpowiedz

7. wlo
1

2016-05-05 16:15:37

6 - wiem - dostaję co miesiąc faktury od tego operatora. I księguję - co mi kontrolują co jakiś czas, więc rzetelnie musi być księgowane.

Odpowiedz

6. ~
1

2016-05-05 16:13:29

@3 Polkomtel już jest dawno Sp. z o. o.

Odpowiedz

5. ~Templariusz
1

2016-05-05 14:38:31

#4: Tutaj w komentarzu...

Odpowiedz

4. ~leokadia
-1

2016-05-05 14:35:28

gdzie mogłabym zgłosić brak zasięgu sieci Plus w swojej miejscowości ? Przez e-mail czy telefon ?

Odpowiedz

3. wlo
0

2016-05-05 11:12:08

2 - no jeśli Polkomtel staje się jedynym właścicielem, to prawo jest w tym przypadku jednoznaczne... Forma prawna spółki będzie musiała być zmieniona nawet (vide Polkomtel S.A. -> Polkomtel Sp. z o.o.) ;-)

Odpowiedz

2. ~
1

2016-05-05 11:05:46

@1: Dlaczego musi?

Odpowiedz

1. wlo
0

2016-05-05 10:55:42

Chce? Musi chyba?

Odpowiedz