DAJ CYNK

Brazylijski kolos telekomunikacyjny u progu bankructwa

23.06.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4880

Ważne 6

0

Spółka Oi, największy w Brazylii operator telefonii stacjonarnej, w poniedziałek wypełniła wniosek o ochronę przed wierzycielami. Długi wynoszą w przeliczeniu 19,2 mld dolarów i stale rosną.

Spółka Oi, największy w Brazylii operator telefonii stacjonarnej, w poniedziałek wypełniła wniosek o ochronę przed wierzycielami. Długi wynoszą w przeliczeniu 19,2 mld dolarów i stale rosną.

Oi to największy brazylijski operator stacjonarny i 4. operator komórkowy. Za sprawą trwającej od zeszłego roku recesji i dużego spadku wartości reala (lokalna waluta), zagraniczne długi spółki zaczęły rosnąć w zastraszającym tempie.

Spekulacje dotyczące bankructwa operatora pojawiły się już na początku czerwca, gdy ze spółki odszedł jej prezes Bayard Gontijo. Póki co Oi udało się uzyskać 180-dniowe zabezpieczenie ze strony rządu na czas rozpatrzenia zgłoszenia o ochronę przed wierzycielami, a także pozytywnie rozpatrzony został wniosek w Stanach Zjednoczonych o zabezpieczenie przed wierzycielami z USA.

Nie da się ukryć, że Oi gra na czas. 180 dni, które zadeklarował brazylijski rząd może okazać się zbyt krótkim czasem na analizę wniosku liczącego aż 89 tys. stron. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, Oi będzie miał 60 dni na przedstawienie planu reorganizacji, który muszą jeszcze zaakceptować wierzyciele m.in. ze Szwajcarii, USA czy Chile.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Tagi: Oi
Komentarze
Zaloguj się
37. ~.
0

2016-06-26 14:32:46

W Fakt Mobile jest 15 gr za minute

Odpowiedz

36. ~
-1

2016-06-25 20:56:43

Flej jako kolejny do plejty. Ludzie zaczynają od tej qpy odchodzić a statystyki to potwierdzają. Nie ma zasięgu, to po co komu taka sieć.

Odpowiedz

35. ~nemaglupaka
0

2016-06-24 19:23:05

Ciekawe, co jest w tym wniosku na 89000 stron. Bilingi wszystkich klientów czy co?

Odpowiedz

34. WellDone
3

2016-06-24 12:46:47

Widzałem też w biedronce. Na promocji obok proszku do prania.

Odpowiedz

33. ~31
0

2016-06-24 08:28:32

31. Ode mnie za darmo. Dam 7 szt bo tylko tyle mi zostalo

Odpowiedz

32. ~
1

2016-06-24 02:45:47

W Kazimierzu górnym, czasem można dostać w Kazimierzu dolnym ale rzadko

Odpowiedz

31. ~
1

2016-06-24 02:37:26

Gdzie w Polsce można zamówić starter brazylijskiej sieci?

Odpowiedz

30. ~xxx
-1

2016-06-24 02:30:15

nie sadzilem ze oiowcy bawia sia w telekomune ;)pozdr dla prawdziwych oi!

Odpowiedz

29. ~
-1

2016-06-24 02:13:40

25, wrozbita Maciej? Marnhjesz sie czlowieku?. Lepiej dalej udzieja porad w tv bo tutaj tylko sie osmieszasz vhociaz kazdy kto zna twoj nic aie ze?nic?madrego napisac nie potrafisz.

Odpowiedz

28. ~
-1

2016-06-24 02:11:11

Play jak wprowadzil w 2007 29gr|min tak trzyma do dzis a njuz wprowadzilo 19gr a Play dalej zawyza ceny

Odpowiedz

27. ~
-1

2016-06-24 01:58:44

minuta za 60 gr, świat byłby piękny a tak to ten nikczemny play zniszczyl rynek, oj bool bool bool dupci xoxoxox dxdxd

Odpowiedz

26. ~
1

2016-06-24 01:35:19

Timbombajlełkę na kartełkę tez bankrutełkę

Odpowiedz

1

2016-06-23 23:56:03

@24 Pisałem o dominujących opach, a nie o planktonie. Każdy kto ma choć odrobinę oleju w głowie wie, że ceny by już nie spadały. Projekt Heyah był właśnie wymierzony w 4 gracza o którym były już słuchy w 2004 roku. Ceny były bardzo mocno zbite przez heyahową rewolucję i tak miały zostać na długie lata. 60 groszy za minutę, 20 groszy za sms było już ceną akceptowalną przez ludzi. Gdyby nie wszedł 4, tak by już zostało.

Odpowiedz

24. ~carop
0

2016-06-23 23:39:12

@22 Klucz mobile sms 9gr w sieci za darmo

Odpowiedz

23. Sig
-1

2016-06-23 23:38:30

@3 - ja naprawdę chciałbym, żeby w tym kraju czytanie ze zrozumieniem stało na wyższym poziomie... Ptysiu, upadają bo właśnie przeinwestowali posiłkując się kredytami w walucie obcej, a że ich miejscowa waluta leci na pysk, no to i zadłużenie nagle urosło do za dużej wysokości. Proste.

Odpowiedz