DAJ CYNK

BlackBerry Passport - 200 tys. sztuk w dwa dni

26.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9151

Ważne 13

3

W ciągu dwóch dni przedsprzedaży, BlackBerry Passport został zamówiony 200 tys. razy.

W ciągu dwóch dni przedsprzedaży BlackBerry Passport został zamówiony 200 tys. razy.

Być może 200 tys. nie jest liczbą, która robi wrażenie przy wielomilionowych sprzedażach Apple i Samsunga, ale patrząc na ostatnie problemy BlackBerry jest to bardzo dobry wynik. W końcu Passport nie miał być smartfonem do rozrywki dla mas, a został przystosowany do zastosowań biznesowych.

W ciągu kilku godzin od rozpoczęcia przedsprzedaży Passport został najlepiej sprzedającym się smartfonem w serwisie Amazon. Co prawda nie jest to żaden wyznacznik, ponieważ Amazon Fire Phone również dobrze zaczął, a skończył... trochę gorzej. Mimo wszystko jest to dobry znak i można mieć nadzieję, że BlackBerry w końcu odbije się od dna.

BlackBerry Passport oferuje kwadratowy wyświetlacz IPS o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli. Jest napędzany przez czterordzeniowego Snapdragona 800, taktowanego zegarem 2,2 GHz w parze z 3 GB pamięci RAM. Wbudowaną pamięć 32 GB można rozszerzyć o dodatkowe 128 GB za pomocą kart microSD. Pośród modułów łączności nie zabrakło miejsca dla Wi-Fi, LTE oraz NFC. Główny aparat o rozdzielczości 13 Mpix zaoferuje optyczną stabilizację obrazu i nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. Przedni o rozdzielczości 2 Mpix nagra filmy w rozdzielczości 720p. Smartfon jest zasilany akumulatorem o pojemności 3450 mAh. Całość pracuje pod kontrolą BB OS w wersji 10.3.

Zobacz: BlackBerry: Tylko 11 mln dolarów straty w ostatnim kwartale

Zobacz: BlackBerry Passport oficjalnie

Źródło tekstu: BlackBerry; wł

Komentarze
Zaloguj się