DAJ CYNK

ATM: Upadłość mPay International

06.08.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3676

Ważne 1

0

Sąd Rejonowy Pragi-Północ w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną zależnej od ATM spółki mPay International. Złożony wniosek nie ma wpływu na działalność mPay S.A., odpowiedzialnej za płatności mobilne.

Sąd Rejonowy Pragi-Północ w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną zależnej od ATM spółki mPay International. Złożony wniosek nie ma wpływu na działalność mPay S.A., odpowiedzialnej za płatności mobilne.

mPay International nie prowadzi aktualnie czynnej działalności operacyjnej, a jej najważniejszymi aktywami pozostają akcje spółki mPay S.A. Upadłość spółki mPay International związana jest z brakiem zgody jej udziałowca Henryka Kułakowskiego na konwersję pożyczki udzielonej spółce przez udziałowców na kapitał zakładowy spółki.

Złożony przez zarząd spółki mPay International wniosek o upadłość spółki pozostaje bez wpływu na działalność mPay S.A., w dalszym ciągu więc bez problemu zapłacimy telefonem za bilet autobusowy czy miejsce parkingowe.

ATM posiada 60% udziałów w kapitale zakładowym spółki mPay International oraz, podobnie jak drugi jej udziałowiec, posiada wierzytelność w stosunku do tej spółki z tytułu udzielonej pożyczki.

Zarząd ATM poinformował, że w związku z przewidywaną likwidacją spółki mPay International możliwe jest utworzenie w ATM rezerwy w wysokości ok. 4 mln zł brutto na poziomie sprawozdania skonsolidowanego oraz ok. 5,5 mln zł brutto na poziomie sprawozdania jednostkowego, która obciąży wynik bieżącego okresu.

Źródło tekstu: ATM

Tagi: ATM mPay
Komentarze
Zaloguj się
10. ~mania
0

2012-08-08 21:50:19

ja też korzystałam z mpaya płacąc za bilet i nie miałam problemów, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i jest oki.a ta drufa firma to całkiem inna upadła, więc nie ma powiązania.

Odpowiedz

9. pduncz
0

2012-08-08 10:04:58

mPay się zwija przez sztywne i nieżyciowe podejście do rynku. Od lat nie potrafią/nie chcą zrobić obciążania karty MC *bezpośrednio* na kwotę płatności, tylko jakieś cudowanie z zasilaniem skarbonki przez zarejestrowaną kartę. I że to niby wielkie halo. No ludzie! Na facebooku blokują osoby które zgłaszają się z zastrzeżeniami lub wskazują problemy systemu... Tak się nie robi! Z zastrzeżeń i uwag korzysta się do usprawnienia systemu, a nie zmiata pod dywan! Tymczasem młodziutki CallPay z prostym (żeby nie powiedzieć: prymitywnym) systemem krok po kroczku wygryza pozostałych operatorów biletów z kolejnych miast i regionów. No ale u nich można podpiąć kartę MC i autoryzować obciążenia na bieżąco.

Odpowiedz

8. ~czytaj ze zrozumieniem
0

2012-08-07 22:12:42

mPay International Sp. z o.o. nie prowadzi aktualnie działalności operacyjnej, a jej najważniejszymi aktywami pozostają akcje spółki mPay S.A. notowanej na rynku NewConnect, to jest spółki zajmującej się wdrażaniem i obsługą systemów do realizacji płatności z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Upadłość spółki mPay International nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie spółki mPay S.A.

Odpowiedz

7. ~
-1

2012-08-07 22:10:46

To chyba bylo oczywiste ze to bzdura. Placic komorka? To chyba tylko dzieciaki kreci.

Odpowiedz

6. ~wosq
0

2012-08-07 22:07:49

Nie chcę być nieskromny, ale nie dałem się wrobić w mPay ani na grosz. Jakoś mi to śmierdziało od początku. Przepraszam, że nie podzieliłem się moimi wrażeniami zapachowymi wcześniej, ale myślałem ze tylko mi śmierdzi.

Odpowiedz

5. ~ja
1

2012-08-07 11:31:10

wczoraj i dzis placilem zarowno za parking jak i przejazd komunikacja,mialem dzis kontrole wszystko bez problemu,*1 moze kontroler byl jakis niedo..ny ?

Odpowiedz

2. ~
1

2012-08-07 06:51:15

Co za amatorzy... Przed czymś takim zmienia się nazwę upadającej części grupy. Nie dzień przed, ale wcześniej, przecież wiedzieli dokąd zmierza.

Odpowiedz

1. ~
1

2012-08-07 05:53:05

jeszcze troche i upadnie calkowicie ta spolka. Raz kupilem bilet przez komorke i nigdy wiecej. Podczas kontroli to jakas masakra jest. Wielu moich znajomych ma podobne zdanie. Pomysl sam w sobie jest swietny ale wykonanie to porazka.

Odpowiedz