DAJ CYNK

Apple pozywa Ericssona za opłaty patentowe

14.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2806

Ważne 0

0

Apple skierował do sądu sprawę o zbyt wysokie opłaty patentowe za łączność LTE naliczane przez Ericssona.

Apple skierował do sądu sprawę o zbyt wysokie opłaty patentowe za łączność LTE naliczane przez Ericssona.

Apple i Ericsson posiadają umowę licencyjną od 2008 roku, czyli od wprowadzenia pierwszego iPhone'a. Obejmuje ona szereg standardowych patentów posiadanych przez szwedzką firmę, dotyczących szeroko pojętej łączności komórkowej. Apple stwierdził jednak, że patenty dotyczące LTE nie zaliczają się do wspomnianych standardowych patentów i nie chce za nie płacić, a przynajmniej nie tak dużo jak do tej pory.

Jak twierdzi Apple, opłaty licencyjne są zdecydowanie zbyt wysokie, a Ericsson nalicza je jako procent ceny danego urządzenia, a nie jako wartość chipu w nim umieszczonego. Mimo wszystko firma z Cupertino w pierwszej kolejności domaga się zniesienia opłat licencyjnych za moduł LTE, ponieważ uważa, że nie narusza on patentów Ericssona. Gdyby jednak ten wariant nie został uznany przez sąd, Apple domaga się rozpisania uczciwej wartości opłat licencyjnych.

Źródło tekstu: reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~ktoś
0

2015-01-19 14:21:34

@5 Oj zdziwiłbyś się chłopcze, zdziwiłbyś:)

Odpowiedz

0

2015-01-18 06:51:05

@5 Taaa... Raczej MS kupiłyby sobie Apple 10 razy. Bredzisz strasznie...

Odpowiedz

8. PLANET
2

2015-01-14 16:40:09

Proponuję kupić applefana_, przejmie się także patent na trollowanie ; )

Odpowiedz

7. Nomedaj
0

2015-01-14 15:36:29

To już wiadomo, czemu iphony są takie drogie. Wszystko wina złego Ericssona!

Odpowiedz

6. ~user_delete27
1

2015-01-14 14:50:07

@5 ciężko kupić kogoś kto nie chce się sprzedać. Amerykanie to rozumieją a Ty nie? Chociaż w sumie nie dziwi mnie to :)

Odpowiedz

-2

2015-01-14 14:34:38

Powinni kupić Ericssona i byłoby z głowy. Jeszcze inni płaciliby im wtedy haracz. Gotówki w kasie Apple starczyłoby na 10 ericssonów i jakiegoś MS na dokładkę i Sony na deser. W sumie to nie wiem ile jeszcze Apple ma cierpliwości wojować z tymi maluczkimi. Musi im to sprawiać przyjemność. Z drugiej strony może lepiej poczekać jak Eryk i MS będą padać? Wtedy będą tańsi :)

Odpowiedz

4. PiotrM
0

2015-01-14 13:18:37

Myślę, że Ericsson powinien dopłacać Apple za używanie technologii LTE tych cudownych urządzeniach na "i".

Odpowiedz

3. ~pixel
3

2015-01-14 13:10:11

Zwykle Apple pozywało innych za korzystanie z własnych patentów. Kasować od innych chcą, ale sami płacić nie mają ochoty :-)

Odpowiedz

2. ~user_delete27
3

2015-01-14 12:32:51

A w foxconn/''ie nadal ludzie rzucają się z okien? A nie, zapomniałem że podnieśli normy bezpieczeństwa - rozwiesili siatki nad ziemią wzdłuż elewacji budynków.

Odpowiedz

1. ~
1

2015-01-14 12:25:33

Troll patentowy nie chce płacić za korzystanie z czyichś patentów.

Odpowiedz