DAJ CYNK

[Aktualizacja] UKE przypomina o obowiązku rejestracji numerów na kartę

25.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11195

Ważne 5

11

Od dzisiaj, 25 lipca, nowe numery w ofertach na kartę nie będą działać do momentu zarejestrowania ich u operatora.

Od dzisiaj, 25 lipca, nowe numery w ofertach na kartę nie będą działać do momentu zarejestrowania ich u operatora.

UKE w wydanym komunikacie informuje, że karty prepaid rejestrujemy osobiście, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu - skany, kopie i ksera nie są dokumentami i na ich podstawie nie dokonamy rejestracji. Dzieci, które mają swój dowód osobisty mogą zarejestrować kartę samodzielnie, muszą jednak mieć ukończone 13 lat..

Karty, które zostały zakupione przed 25 lipca należy zarejestrować do 1 lutego 2017 roku. Numery kupione po 25 lipca nie zostaną uruchomione do momentu zarejestrowania ich u operatora. Prawo Telekomunikacyjne nie ustala żadnego limitu kart, które może na siebie zarejestrować dana osoba.

Każdy zakupiony zestaw startowy prepaid ma określony maksymalny termin dokonania aktywacji. Jeżeli usługi nie zostały aktywowane do 25 lipca 2016 roku, operatornie rozpocznie świadczenia usług do momentu spełnienia przez użytkownika obowiązku rejestracji/udostępnienia danych.

Zobacz: Bonusy za rejestrację numeru w Mobile Vikings
Zobacz: Rusza akcja rejestracji numerów na kartę w T-Mobile
Zobacz: Plus zachęca do zarejestrowania numerów prepaid
Zobacz: Bonusy za rejestrację numeru w Plusie
Zobacz: lajt mobile podwaja doładowanie za rejestrację numeru
Zobacz: Orange: 1000 minut i 10 GB za zarejestrowanie numeru
Zobacz: Bonus za rejestrację numeru nju mobile
Zobacz: Play - bonusy za rejestrację numeru na kartę

Aktualizacja

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowało specjalny film informujący o konieczności rejestracji numerów na kartę.

Źródło tekstu: UKE; wł

Komentarze
Zaloguj się
125. darekka
0

2016-07-26 20:20:34

@121 ciesz się, że się na klauzule sumienia nie powołał, bo możesz mieć przecież numer w nieodpowiedniej sieci :)

Odpowiedz

124. ~frasag
0

2016-07-26 19:21:01

@121: Ten gość z kiosku powinien pokazywać swój dowód zawsze przy wejściu do publicznej toalety.

Odpowiedz

123. darekka
1

2016-07-26 17:32:28

@121 to na niezłego yntelygenta trafiłeś.

Odpowiedz

122. DanielR
0

2016-07-26 16:11:10

Dziś po 16:00 w Radiowej Jedynce będą mówić o rejestracji prepaid.

Odpowiedz

121. ~nmn
0

2016-07-26 15:42:12

Bylem dziś w kiosku po doladowanie z terminala. Sprzedawca do mnie: mam obowiązek prosić o dowód osobisty pana, a nie tylko tych co starter kupują. Yyyyy... nie mam słów do tego kraju! :-(

Odpowiedz

120. wlo
0

2016-07-26 15:28:27

119 - a konkretnie, który przepis ustawy? Z ciekawości pytam, bo nie pamiętam...

Odpowiedz

119. ~
0

2016-07-26 15:00:19

do 63 - NIE wolno skanować nigdzie dowodu osobistego - ustawa o ochronie danych osobowych jasno to precyzuje, przewidziane są kary - oraz pytanie do idioty cenzora dlaczego skasował wpis?

Odpowiedz

118. wlo
0

2016-07-26 14:49:21

RŚUT już operatorzy raczej mają nowe, obowiązujące od wczoraj? Tam z pewnością jest wszystko o zakończeniu współpracy z operatorem napisane ;-)

Odpowiedz

117. ~ciekawy
0

2016-07-26 12:24:14

@115jak to właśnie jest z tym wyrejestrowaniem numeru? Da się to zrobić? Bo ja osobiście spotkałem się z informacją, że taka opcja nie występuje.

Odpowiedz

116. ~aupol
0

2016-07-26 12:12:14

@115a możesz opisać procedurę wyrejestrowania ? chyba że chodzi Ci o wyłączenie karty po zakończeniu okresu ważności konta albo cesję numeru

Odpowiedz

2016-07-26 10:16:54

113 - mogę sprzedać kartę sim całkiem legalnie i zarejestrowaną, jak ją już uruchomisz wtedy zupełnie legalnie kartę sim spokojnie zgłoszę do wyrejestrowania.

Odpowiedz

114. ~ufo
0

2016-07-26 10:16:13

113 ale z krajowych OP nie bedziesz mogl korzystac i miec atrakcyjne BONUSY

Odpowiedz

113. ~
0

2016-07-26 09:35:28

@107Za kilka miesięcy to będzie norma, rejestracja za pomocą skanu lub zdjęcia lub bez przedstawiania dokumentów.Sieć wirtualna Klucz też nie wymaga osobistej wizyty, podajesz tylko dane w formularzu na stronie www.Ja poczekam do końca roku, różnie jeszcze może być, podejrzewam że na aukcjach pojawią się setki kart zarejestrowanych na duchy, roaming ma zniknąć więc co za problem korzystać z kart czeskich gdzie Vodafone ma atrakcyjne promocje, można tak naprawdę dzwonić za grosze przy odrobinie kombinacji.

Odpowiedz

112. ~cdn
1

2016-07-26 08:56:11

@111 nie martw sie o przyszłość. W Kosmos wystartowała Sonda Gallileo drugiej generacji w poszykiwaniu NOWEGO TELEPOLIS.

Odpowiedz