DAJ CYNK

[Aktualizacja] Sąd zakazał P4 emisji reklam nt. sieci 4G LTE

31.10.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 60

Ważne 37

7

Sąd zakazał sieci Play rozpowszechniania reklam promujących usługi, jako już działające w sieci 4G LTE.

22. października Sąd Okręgowy w Opolu i Sąd Okręgowy w Kielcach wydały postanowienia, w których zakazują spółce P4 rozpowszechniania reklam promujących usługi telekomunikacyjne, smartfony i inne urządzenia sieci Play, jako już działające w sieci 4G LTE - poinformował T-Mobile.

Jak napisano w komunikacie, ogólnopolska kampania reklamowa Play dotycząca nowej technologii LTE została uznana za wprowadzającą w błąd odbiorców, ponieważ brak jest w niej rzetelnych i pełnych informacji na temat nowej technologii LTE, w szczególności zakresu jej obowiązywania terytorialnego i czasowego.

Reklamy Play podają nieprawdziwą informację, że korzystanie z technologii LTE w całej sieci Play jest już możliwe lub będzie możliwe do końca tego roku. Uruchomienie technologii LTE do końca 2013 roku ma nastąpić tylko w 13 miastach w Polsce. Play reklamuje nową technologię w całej Polsce, również w miastach, gdzie usługa na pewno nie zostanie uruchomiona do końca 2013r. - informuje T-Mobile.

Jak udało się potwierdzić TELEPOLIS.PL, T-Mobile złożył do sądu wniosek o zakazanie reklam Play informujących o LTE.

[Aktualizacja 21:01] Najpierw była ściema roku z 4G, teraz mamy dokładkę z LTE, a od siebie dodam jeszcze siedmiu z dziesięciu klientów przenoszących numer do Play, ale tylko w reklamie. Marketing "inaczej" :-) - tak skomentował sprawę Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, na swoim profilu na Facebooku.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się