DAJ CYNK

[Aktualizacja] Plus: dynamiczny wzrost transmisji danych

19.03.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5622

Ważne 3

2

Na koniec 2012 roku Plus miał ponad 600 tys. abonamentowych kart dedykowanego dostępu do Internetu - podała Joanna Nieckarz, członek zarządu Polkomtela odpowiedzialna za finanse.

Na koniec 2012 roku Plus miał ponad 600 tys. abonamentowych kart dedykowanego dostępu do Internetu - podała Joanna Nieckarz, członek zarządu Polkomtela odpowiedzialna za finanse.

Smartfony zaczęły być używane w charakterze hotspotów, co utrudnia podawanie konkretnych liczb. Trwają prace z jednym z dużych operatorów nad standardem podawania liczby klientów mobilnego Internetu - powiedział Wojciech Pytel, członek zarządu operatora.

W ostatnich kwartałach Polkomtel uzyskiwał kwartale wzrosty przychodów z Internetu na poziomie 10-13%, a w IV kwartale aż o 17%. Dynamika miesięcznego zużycie wzrasta jeszcze szybciej, od IV kwartału 2011 roku do IV kwartału 2012 roku (5 kwartałów) było to kolejno 29%, 30%, 46%, 50% oraz 62%.

Większy wzrost transmisji od przychodów wynika zarówno z erozji cen, jak i bardziej świadomego i pełniejszego wykorzystywania dostępnego limitu przez użytkowników. Także tego, że sieć 3G, z której korzysta Polkomtel (Aero2), ma coraz większy zasięg i coraz więcej terminali się do niej loguje.

[Aktualizacja 15:44] Wzrosty w poszczególnych kwartałach podane są w ujęciu rocznym, czyli np. IV kwartał 2012 roku do IV kwartału 2011 roku. W grudniu 21012 roku z transmisji danych skorzystało 2,6 mln kart SIM.

Źródło tekstu: wł

Tagi: plus polkomtel
Komentarze
Zaloguj się
22. ~andrew
0

2013-03-20 13:16:25

Nie wiem jak z klientami, ale zasięg poprawiają. Na moim "zadupiu" - trzy domy i las, jakieś 2 miesiące temu pojawił się HSPA i od tego czasu mam prawie zawsze w okolicach 10 mbitow/s.

Odpowiedz

21. ~
0

2013-03-20 06:48:31

Ach jakie imponujące są te cyferki, prawda?

Odpowiedz

20. ~
0

2013-03-19 19:25:07

@1. mirekb, o jakich sensowych danych piszesz? Czyżby o wartościach procentowych bez podania wartości bezwzględnych? Ja również mogę napisać, że u mojego operatora ruch wzrósł o 100% w ciągu ostatniego roku tyle, że nic tobie to nie powie. A jak już podali ilość abonentów dedykowanych usług dostępu do Internetu to chyba korona z głowy by im nie spadła gdyby podali również ilość użytkowników ofert przedpłaconych dedykowanych dostępowi do Internetu (Plus Internet na kartę). Poza tym najbardziej obiektywnymi i porównywalnymi danymi i tak jest ilość przetransferowanych TB w sieci w ciągu miesiąca.

Odpowiedz

19. ~
0

2013-03-19 17:07:55

W grudniu 21012. do poprawki

Odpowiedz

18. ~pabloki
0

2013-03-19 16:44:54

@17 pod601102555 uztkonkrewtnego człowieka yskasz info co i jak mi normalnie podali ale czasem trafia sie na jakiegoś studenta który mówi bajki ale jesli trafisz na to mniej wiecej ci poda.Studencoiaki wystraszone które tam pracują mówia ze nie maja takich informacji. Mi jakiś konkretny koleś mówił w listopadzie że na pewno w styczniu będe miał hspa+ i tak się stało

Odpowiedz

17. ~sdf
1

2013-03-19 15:31:47

Awarie były i będą, ważne żeby się szybko z nią uporali. Czy ktoś jest w temacie aktualnej rozbudowy sieci plus i jej harmonogramu? Mam na myśli szczególnie region południowo wschodniej Polski (Nowy Sacz, Gorlice)

Odpowiedz

16. wlo
1

2013-03-19 14:59:15

No - 2G wróciło... 3 godzinki i po awarii ;-) No ale o zadośćuczynieu mogliby jednak pomyśleć i dac po godzinie na numer...

Odpowiedz

15. ~klimass
1

2013-03-19 14:57:48

Czekam az Plus zwiekszy przepustowosci sieci i wejdzie komercyjne w rozmowy w LTE (CSFB na poczatku oczywiscie) bo na razie to ten internet nie ma nawet predkosci HSDPA czasami...

Odpowiedz

13. wlo
1

2013-03-19 13:57:36

Już nie mówice o że tak całkiem padła... W 3G można pogadać ;-)

Odpowiedz

12. ~lucas77
1

2013-03-19 13:52:31

...gadka o wynikach...a nie ma z czego dzwonić..dawać newsa o awarii!!!!

Odpowiedz

11. ~lucas77
1

2013-03-19 13:50:50

...AWARIA..AWARIA..ZERO ZASIĘGU PLUS ...SIERADZ WOJ ŁÓDZKIE...

Odpowiedz

10. ~
1

2013-03-19 13:49:08

http://expressilustrowany.pl/nie-dzialaja-komorki-plus-a-lodzian ie-maja-gluche-telefony-dlaczego,artykul.html?material_id=51485b 309a22dd1b1f010000

Odpowiedz

9. ~
1

2013-03-19 13:48:27

czemu nic nie piszecie wielka awaria plusa w województwie Łodzkim

Odpowiedz

8. wlo
1

2013-03-19 12:52:20

Minus - i duuużej okolicy... od godziny-dwóch 2G nie działa. W 3G ciężko dzwonić bo "sieć zajęta" ;-)

Odpowiedz

7. ~
0

2013-03-19 12:39:27

U mnie cały czas coś modernizują. Najpierw anteny, teraz wprowadzili zmiany w szafach.

Odpowiedz