DAJ CYNK

350 mln euro kary dla francuskiego Orange

17.12.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4073

Ważne 14

1

Francuski oddział Orange ma zapłacić 350 mln euro grzywny z tytułu nadużywania pozycji dominującej na francuskim rynku telefonii stacjonarnej i mobilnej. Orange chce zapłacić.

Francuski oddział Orange ma zapłacić 350 mln euro grzywny z tytułu nadużywania pozycji dominującej na francuskim rynku telefonii stacjonarnej i mobilnej. Orange chce zapłacić.

Grzywna dotyczy szerokiego spektrum nadużyć ze strony Orange praktykowanych przez przeszło dekadę. W szczególności zaś programów lojalnościowych, które blokowały migrację klientów biznesowych w wyborze choćby jednej usługi u konkurencji.

Biuro prasowe Orange przekazało, że firma nie będzie odwoływała się od wyroku. 350 mln euro to mniej niż 1% rocznych przychodów spółki (39 mld euro w 2014 roku), więc Orange może sobie na nie pozwolić. Jak zapewniono w komunikacie, kwota ta nie wpłynie ani na roczne wyniki, ani na realizację celów Orange.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Tagi: kara orange
Komentarze
Zaloguj się
15. ~Antek
0

2015-12-21 12:41:44

W Polsce orange ma za to eldorado.

Odpowiedz

14. tMati
1

2015-12-18 12:59:25

@13 Taniej wyjdzie stały odpis z budżetu firmy na rezerwę celową.

Odpowiedz

13. ~
4

2015-12-18 09:49:44

France powinny wykupić dobre ubezpieczenie OC od kar nakładanych przez rozmaite organy regulacyjne :D

Odpowiedz

12. ~jerry
2

2015-12-18 09:21:39

Orange odkuje się w Polsce zapewne

Odpowiedz

11. ~
4

2015-12-18 09:10:03

ale z jaka pasją sie rzucili na błąd,jak kundle na kość :D i jeszcze kąśliwe uwagi ,nie ma to jak polepszyc swoje wątłe ego

Odpowiedz

10. ~Ja±
1

2015-12-18 08:37:04

8). nie mają na kim swojej frustracji wylać, to wylewają na Ciebie...

Odpowiedz

9. ~Ja+-
-1

2015-12-18 08:17:38

5). Jaką ilość? I tak mało mniej jest tematów...

Odpowiedz

8. LuiN
1

2015-12-18 07:45:23

4, Głupi błąd; o 39 mld chodzi oczywiście. Dziękuję za zwrócenie uwagi. 5-6, Ależ Wam się ostatnio język wyostrzył. Jakby było kopiuj&wklej, to by nie było błędów.

Odpowiedz

7. ~be-::
0

2015-12-18 07:35:19

Prosze sie nie DENERWOWAĆ, to pisał LuiN.

Odpowiedz

6. SACZI
-2

2015-12-18 06:07:11

Redaktorzy to "humaniści" z lat 90-tych... ?

Odpowiedz

-3

2015-12-18 00:59:48

Tak to jest.... piszemy o tym pierwsi... kopiuj i wklej. Ilość zamieńcie w jakość!

Odpowiedz

4. ~
3

2015-12-18 00:47:28

350 mln euro to mniej niż 1% z rocznego przychodu wynoszącego 39 mln euro? Eeee, coś nie kumam tego artykułu, może z powodu późnej godziny ;-)

Odpowiedz