DAJ CYNK

100 mln użytkowników Androida przegląda Internet za pomocą Opery

26.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2831

Ważne 6

0

Opera informuje, że liczba mobilnych użytkowników ich przeglądarki od ostatniego roku wzrosła dwukrotnie, osiągając liczbę 100 mln.

Opera informuje, że liczba mobilnych użytkowników ich przeglądarki od ostatniego roku wzrosła dwukrotnie, osiągając liczbę 100 mln.

Z mobilnej opery najchętniej korzystają mieszkańcy Indii, a tuż za nimi Chin, Indonezji, Rosji i Meksyku. Co ciekawe, największą popularnością cieszy się Opera mini, która jest bardziej popularna od Opery Mobile. W ciągu miesiąca serwery Opery otwierają ponad 77 miliardów stron internetowych, przesyłając w tym czasie 6,5 petabajta danych, co można porównać do do całodobowego oglądania filmów w serwisie YouTube przez 3366 lat.

Dodatkowo Opera informuje o wprowadzeniu wersji beta aplikacji Opera Max, która pozwala na jeszcze większą oszczędność transferu danych. Aplikacja jest dostępna w Google Play.

Źródło tekstu: Opera, wł

Tagi: Android Opera
Komentarze
Zaloguj się
18. ~HD
0

2014-08-26 16:14:10

Bo w chinach nie ma 3G to musza oszczedzac na pobieraniu bo muli wczytywanie stron tak jak mi teraz na wczasach (tylko 2 G)

Odpowiedz

17. ~gość
0

2014-08-26 15:26:46

Kiedyś miałem operę mini jak miałem pakiet250mb teraz mam . 5gb nie korzystam z opery że względu że Google chrome jest o niebo lepszą, A co jeszcze do tego też ma kompresję danych, i testowałem bez kompresji i z, Internet jak i korzystanie tak samo działa, więc chociaż mam duży pakiet danych nadal włączone mam oszczędzanie danych, bo wszystko tak samo otwiera, A zawsze parę mega za oszczędze

Odpowiedz

16. ~Staszi
0

2014-08-26 14:55:01

Najlepsza przeglądarka mobile i w kompie.

Odpowiedz

15. ~sln
0

2014-08-26 14:36:05

Z czego spółka Opera pokrywa koszty działania przeglądarki Opera Mini? Przecież cały ruch idzie przez ich serwery i jest kompresowany, w odniesieniu do ilości ruchu via Opera Mini na całym świecie, do tego jest potrzebna potężna moc obliczeniowa i łącza interentowe do serwerowni

Odpowiedz

14. lotus79
0

2014-08-26 14:20:56

Ja używam tylko Operę Mobile, to jest moja podstawowa przeglądarka, a fabrycznie zainstalowanego Chroma wywaliłem :-D

Odpowiedz

13. Maniiiek
0

2014-08-26 13:27:16

@12 nie wiedziałem, że Polacy mieszkają głównie w Chinach, Indonezji oraz Meksyku oraz, że sięga tam BDI

Odpowiedz

12. ~
2

2014-08-26 13:19:09

@10. Dokladnie podzielam twoje odczucia. Pakiety są za grosze, no ale el Polako kombinują z dual simami do areo i kapciami wpisywanymi co 1h by było taniej. Na allegro kupujecie Lenovo i inne Tel bez gwarancji z lcd powyżej 4,5 cala i oglądacie neta w operze mini czy uc browser z zdjęciami przypominającymi mozaiki. Stracicie życie na kombinowanie :)

Odpowiedz

11. ~
0

2014-08-26 13:08:53

@9 IE11 w WP ma ustawienia kompresji i sam sobie regulujesz pakowanie stron www, dodatkowo IE ma rewelacyjną kompatybilność w wyświetlaniu stron i pod tym względem ani opera mini ani mobile sie nie umywa. Na lumiach nie potrzebujesz nic więcej niż IE. Jedyne co to wiedz,ze mobile IE blokuja popupy i Jak masz stronę z wyskakujacymi okienkami to nie skorzystasz z nich,ale nie dziwie sie polityce MS, bo to archaiczna technika wykonywania stron i wszyscy normalni producenci stron nie używają juz tej techniki.

Odpowiedz

10. narkoman
1

2014-08-26 12:59:26

Straszne, przeglądać internet z kompresją :-/

Odpowiedz

9. ~GaduAirowiec
0

2014-08-26 12:44:59

A czy nie jest tak przypadkiem iz mini opera jest mniej bajtozerna? Czy IE nie sciaga wiecej z sieci zeby wyswietlic te same dane? Od lat mam N73 i boje sie dotykowcow -zabawek jak ognia;)

Odpowiedz

8. ~600XYXXX0
0

2014-08-26 12:34:53

Kiedyś w Nokii N95,ciągnąłem tylko na operze mini, bo na innej się nie dało, teraz w lumii używam IE.

Odpowiedz

0

2014-08-26 11:58:24

A obecnie mam Moto G

Odpowiedz

6. ~ja
0

2014-08-26 11:56:41

@4 połączenia szyfrowanie nie są kompresowane

Odpowiedz

5. ~
0

2014-08-26 11:56:24

Maniek a obecnie?

Odpowiedz