DAJ CYNK

100 mln klientów Spotify

21.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2670

Ważne 3

1

Liczba klientów Spofity wzrosła w ostatnim czasie z 75 mln, do 100 mln. Serwis ma największą bazę płatnych subskrybentów.

Liczba klientów Spofity wzrosła w ostatnim czasie z 75 mln, do 100 mln. Serwis ma największą bazę płatnych subskrybentów.

Z płatnego dostępu do Spotify korzysta obecnie 30 mln użytkowników. Dla porównania uruchomiony w zeszłym roku serwis Apple Music zgromadził ich do tej pory 13 mln.

Założony w 2006 roku Spotify 80% swoich przychodów płaci wytwórniom płytowym i artystom. Pomimo dużej popularności serwis przynosi straty - 184,5 mln euro w 2015 roku i 165,1 mln euro w 2014 roku.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Tagi: spotify
Komentarze
Zaloguj się
13. ~
0

2016-06-21 20:09:01

"w ostatnim czasie z 75 mln, do 100 mln" - superrzetelna informacja.

Odpowiedz

12. ~~~~
0

2016-06-21 12:34:04

@2 już nie kupisz na alledrogo nic. Koniec z tymi ciemnymi interesami

Odpowiedz

11. vonski
0

2016-06-21 11:27:31

@10: nie wiem czy 20zł to problem. Ja jestem starej daty i lubię mieć swoja muzykę na płytach CD, których słucham w tradycyjnej wieży. I płacić drugi raz za to samo mi się nie uśmiecha. Wziąłem na próbę na te 3 miesiące, ale nie powaliło mnie. Web player kapryśny i żre RAM jak głupi.

Odpowiedz

10. Red_PL
0

2016-06-21 11:18:18

Czy abonament 19,90 pln miesięcznie to naprawdę jakiś problem? Gdyby nagle przyszło w PL płacić np. za telefony komórkowe tyle ile płaci się e Europie wyszłoby że 80% społeczeństwa nie stać na posiadanie komórki. To samo jest z Spotify, Tidal czy Dezer, w cenie jednej płyty CD ma się dostęp do całej bazy muzyki ale po co płacić skoro wszystko można zajeb... z netu.

Odpowiedz

9. toomi
0

2016-06-21 11:03:07

Oczywiście, że kupują za kogoś konto płacąc dokładnie 99gr/3msc. Nie dają tylko informacji, że po 3 msc konto kosztuje już 20zł/msc i trzeba zrezygnować z premium, żeby nie płacić. Te konta na allegro kosztują od 8 zł.

Odpowiedz

8. vonski
0

2016-06-21 10:46:52

@5: podejrzewam, że tą są kody z tej samej promocji, o której ja pisałem (3 miesiące za 1zł). A cwaniaczki jak zawsze chcą zarobić, choćby i 2zł.

Odpowiedz

7. ~
0

2016-06-21 10:45:33

Ciekawe, ile trafia do artystów, a ile koszą wytwórnie...

Odpowiedz

2016-06-21 09:49:09

Miałem pół roku Tidala, potem Apple Music, teraz Spotify.Największa zaletą jest synchronizacja z komputerem - mogę przełączać na telefonie piosenki, sama aplikacja na PC też jest przyjemna i szybka (iTunes i Tidal nie bardzo).Mimo wszystko chyba powrócę do Apple Music, na telefonie bardzo przyjemnie się używa.

Odpowiedz

5. ~Michal
0

2016-06-21 09:48:45

@1 Czy te luki nie polegaja na tym, ze subskrypcje są kupowane np kradzionymi kartami platniczymi? Ja dziekuje za takie ryzyko bycia paserem

Odpowiedz

0

2016-06-21 09:47:39

Jakie zdzierstwo? Przecież zostaje im 20%. To sie nazywa złe zarządzanie.

Odpowiedz

3. ~Master Chief
-1

2016-06-21 09:45:52

Jeżeli przy takiej bazie użytkowników i opłacie 20 zł miesięcznie serwis przynosi straty to widać jak na dłoni zdzierstwo wytwórni.

Odpowiedz

2. vonski
0

2016-06-21 09:27:03

Wzrosło, bo teraz mają promocję 1zł za 3 miesiące premium. Jak się promocja skończy, to ilość użytkowników premium szybko zmaleje (np. ja :)

Odpowiedz