DAJ CYNK

Popularna aplikacja do YouTube'a kończy swój żywot i to przez Google

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Popularna aplikacja do YouTube'a kończy swój żywot i to przez Google

Popularna aplikacja, która była alternatywą dla głównej appki YouTube'a, kończy swój żywot. Mowa o YouTube Vanced. Chodzi o kwestie prawne.

Główna aplikacja YouTube'a ma wiele ograniczeń, które obejść można, wykupując abonament YouTube Premium. To chociażby brak możliwość słuchania muzyki z wygaszonym ekranem, reklamy między kolejnymi filmami i wiele innych funkcji.

YouTube Vanced kończy swój żywot

Właśnie dlatego powstało wiele aplikacji, które są alternatywą dla zwykłego YouTube'a. Jedną z nich było Vanced. Appka pozwalała między innymi na odtwarzanie muzyki na wyłączonym ekranie smartfona, oglądanie filmów w małym oknie, blokowała reklamy czy też obsługiwała gesty. Nic dziwnego, że cieszyła się dużą popularnością.

Niestety, YouTube Vanced kończy swój żywot. Twórcy aplikacji poinformowali, że projekt nie będzie kontynuowany. Dobra informacja jest taka, że aktualna wersja nadal będzie działać, o ile macie ją zainstalowaną i dopóki będzie zgodna z API YouTube'a. Natomiast przestaną wychodzić nowe wydania i znikną też linki do pobrania aplikacji.

Czemu tak się dzieje? Wszystko z powodów prawnych. Do Vanced prawdopodobnie odezwał się Google'a, któremu — z oczywistych powodów — nie podobała się tego typu aplikacja.

Zobacz: Telegram ma nową funkcję. Warto z niej skorzystać
Zobacz: Atak na pieniądze Polaków. Dotyczy dużej części banków

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Chubo - my masterpiece / Shutterstock.com

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu