DAJ CYNK

WhatsApp zyskuje nową funkcję - wyszukiwanie w Internecie

msnet

Aplikacje

WhatsApp wyszukiwanie w Internecie nowa funkcja

Wyszukiwanie w Internecie to nowa funkcja komunikatora WhatsApp, która ma pozwolić użytkownikom zweryfikować linki przychodzące, przeszukując Internet pod kątem danego tematu z wnętrza aplikacji.

WhatsApp nadaje specjalną etykietę wielokrotnie przekazywanym wiadomościom udostępnionym w czatach wewnątrz aplikacji. Te dwie strzałki  informują rozmówców, że otrzymana wiadomość nie została napisana przez bliski kontakt. Na początku tego roku twórcy komunikatora ustalili limit dotyczący tego, ile razy można jednocześnie przekazać wiadomość, aby wciąż utrzymać prywatny charakter aplikacji WhatsApp.

Zobacz: WhatsApp i Messenger: będzie można wysyłać wiadomości między nimi
Zobacz: WhatsApp ułatwia dodawanie kontaktów. Wystarczy zeskanować kod QR

3 sierpnia 2020 roku wdrożono łatwy sposób na weryfikację tego typu wiadomości za pomocą dotknięcia przycisku szkła powiększającego w czacie. Wyszukiwanie w Internecie ma pomóc użytkownikom komunikatora w znalezieniu treści wielokrotnie przekazanych wiadomości i ich skonfrontowaniu z serwisami informacyjnymi i innymi źródłami dostępnymi online. Nowa funkcja przesyła treść wiadomości do Internetu za pośrednictwem przeglądarki, bez potrzeby udostępniania jej firmie WhatsApp.

WhatsApp wyszukiwanie w Internecie screen

Funkcja wyszukiwania w sieci jest już dostępna w Brazylii, Hiszpanii, Irlandii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i we Włoszech w najnowszej wersji aplikacji WhatsApp na Androida i iOS oraz w WhatsApp Web.

Zobacz: YouTube Music będzie lepszy w samochodzie, trafi na Android TV
Zobacz: Snapchat doda funkcję podobną do TikToka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: WhatsApp

Przewiń w dół do następnego wpisu