DAJ CYNK

TikTok rozważa sprzedaż swojej amerykańskiej części

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4403

TikTok

TikTok planuje sprzedanie swojej amerykańskiej części. W ten sposób Chińczycy chcą ominąć kolejne wymyślane naprędce pomysły amerykańskiego rządu.

Obsesja z jaką Donald Trump walczy z TikTokiem naprawdę godna jest lepszej sprawy. Administracja prezydencka jak mantrę powtarza tezy o zagrożeniu dla bezpieczeństwa narodowego, jakie ma rzekomo stanowić aplikacja, której młodzież używa do kręcenie krótkich teledysków. Nie pomaga nawet fakt, że TikTok ma swoje serwery w Singapurze i USA, a sam Amerykanin został powołany przez właścicieli na prezesa. Główny grzech TikToka jest bowiem bardzo prosty: jest chiński. 

Ostatnio Donald Trump wprost zaczął mówić o zakazie dla aplikacji na terenie USA. TikTok już dawno temu przekroczył na świecie miliard użytkowników, w samych USA ma ich z kolei 80 milionów. Teraz ByteDance poważnie myśli nad sprzedażą amerykańskiej części swojej aplikacji. Komu? Najbardziej prawdopodobnym kupcem jest Microsoft. Na tę rolę ostrzyły sobie zęby też inne firmy takie jak General Atlantic, jednak TikTok (nawet tylko w swojej amerykańskiej części)  jest zwyczajnie... zbyt wiele warty. Mało która firma ma dość pieniędzy. Taka wizja już zresztą zaczęła zachwycać polityków amerykańskiej Partii Republikańskiej.

Zobacz T-Mobile: TikTok bez limitów w Supernet Video
Zobacz Donald Trump straszy TikTokiem, a tam... czarownice przeklinają księżyc

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu