DAJ CYNK

Telegram wprowadza automatyczne usuwanie wiadomości

Arkadiusz Bala

Aplikacje

Telegram wprowadza automatyczne usuwanie wiadomości

W ramach nowej aktualizacji Telegram robi kolejny ukłon w kierunku prywatności użytkowników, dodając m.in. funkcję automatycznego usuwania wiadomości i wygasające linki zaproszeń.

Choć ostatnia aktualizacja komunikatora Telegram przyniosła wiele interesujących nowości, tak najważniejszą z nich wydaje się być funkcja automatycznego usuwania wiadomości po upływie określonego czasu. Dotychczas była ona zarezerwowana wyłącznie dla sekretnych czatów, jednak teraz można ją aktywować we wszystkich konwersacjach. Zależnie od naszych preferencji wiadomości mogą być usuwane po 24 godzinach lub 7 dniach.

Na tym jednak nie koniec, gdyż nowa wersja Telegrama dodaje również zupełnie nowe widżety, a także kilka usprawnień związanych z zaproszeniami do czatów grupowych. Od teraz linki z takimi zaproszeniami mogą wygasać po upływie określonego czasu lub liczby użyć (albo jednego i drugiego) albo możemy w ich miejsce wygenerować kod QR. Zniesiono także limit osób uczestniczących w takim czacie.

Nowe funkcje Telgrama dostępne są już dla wszystkich użytkowników i czynią z niego jeszcze ciekawszą propozycję dla osób, które cenią sobie prywatność. A tych z pewnością wśród użytkowników komunikatora nie brakuje, szczególnie od kiedy zyskał na popularności na skutek ostatnich kontrowersyjnych zmian na WhatsAppie.

Zobacz: Telegram, TikTok i Signal najchętniej pobieranymi aplikacjami
Zobacz: WhatsApp już Cię nie trzyma. Telegram umożliwi łatwą migrację rozmów (aktualizacja)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telegram

Źródło tekstu: Telegram

Przewiń w dół do następnego wpisu