DAJ CYNK

Telegram, TikTok i Signal najchętniej pobieranymi aplikacjami

Isand

Aplikacje

Telegra, TikTok i SIgnal - styczeń 2021

Jakie aplikacje najchętniej instalowaliśmy w styczniu? W czołówce już na stałe zadomowił się TikTok. Na zamieszaniu z WhatsAppem skorzystały jednak takie aplikacje jak Telegram i Signal.

Już od dawna wiadomo, że TikTok bije wszelkie rekordy. Tylko WhatsApp w całej historii pobrano równie wiele razy. Chińska aplikacja nie zeszła z tronu także w styczniu 2021. TikTok zdobył pierwsze miejsce w App Store i trzecią pozycję w Google Play. Przełożyło się to na ogólnie drugą lokatę - zaraz za Telegramem. Trzeba jednak zaznaczyć, że dane SensorTower nie biorą pod uwagę osobnych sklepów chińskich, które odpowiadają za zdecydowaną większość rynku w Państwie Środka. Po ich dodaniu TikTok zapewne byłby pierwszy. Teraz jednak ze złotego medalu może cieszyć się Telegram, a z brązowego - Signal. Ich skokowy wzrost popularności to efekt zamieszania związanego ze zmianą polityki prywatności w WhatsAppie. Możemy jednak zauważyć, że użytkownicy Google Play o wiele chętniej rozglądają się za alternatywnymi komunikatorami niż użytkownicy Apple App Store

W styczniu 2021 Telegram znalazł 63 miliony nowych użytkowników, natomiast TikTok 62 miliony. Az za 15 milionów nowych instalacji Telegramu odpowiadają Indie. Na drugim miejscu znalazła się Indonezja z 6 milionami instalacji. W przypadku TikToka na pierwszym miejscu są Chiny z 10,5 miliona instalacji. Na drugim miejscu są z kolei USA z 6,5 miliona pobrań.

Zobacz: TikTok będzie oznaczać niesprawdzone informacje
Zobacz: WhatsApp musi odejść. Co w zamian? Signal i Telegram to nie koniec opcji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: sensortower via gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu