DAJ CYNK

Nowa aplikacja Xbox już dostępna, zaraz ruszy bezpieczniejszy sklep

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2872

Xbox Series X i Series S

Ruszyła przedsprzedaż konsol Xbox nowej generacji, a nowym konsolom towarzyszy nowa aplikacja mobilna do obsługi profilu Xbox i zarządzania grami. Jest też nowy sklep.

Nowa apka, nowy sklep, nowe kontrolery

Nowa wersja aplikacji Xbox jest aktualnie dostępna w wersji beta dla Androida. Aplikacja Xbox to krok w kierunku ujednolicenia doświadczeń z grania i kontaktu ze znajomymi w rozrywkowym ekosystemie Microsoftu.

Projektanci starają się, by łatwiej można było wykonać podstawowe czynności i zrozumieć najważniejsze funkcje aplikacji. Zmienił się styl ilustracji, a tekst jest czytelniejszy. Możliwości aplikacji i układ ekranów nie zmieni się znacząco, by nie sprawiać dyskomfortu przyzwyczajonym do Xboxa użytkownikom.

Xbox beta

Nowa wersja aplikacji mobilnej pokazuje, jak będzie wyglądał cały ekosystem Xboxa jeszcze w tym roku. Ten sam projekt interfejsu będzie widoczny na urządzeniach mobilnych, na konsoli Xbox One i Xbox Series X oraz na PC w aplikacji Xbox Game Pass.

Zobacz: Abonament Xbox All Access: znamy polskie ceny wraz z Xbox Series S i Series X
Zobacz: Rusza przedsprzedaż konsol nowej generacji Xbox Series X i Xbox Series S

Ponadto uruchomiona została nowa wersja sklepu Microsoft Store na konsolach Xbox. Sklep został zbudowany od podstaw z myślą o szybkości i bezpieczeństwie zakupów. Microsoft chwali się szybszym ładowaniem stron z grami i nową wyszukiwarką. Rodzice na pewno docenią rozszerzone ustawienia bezpieczeństwa i możliwość filtrowania gier w wynikach wyszukiwania

Windows Store na Xbox

Podczas przeglądania sklepu zauważysz drobne poprawki, które ułatwią robienie zakupów. Przy przeglądaniu gier wyszczególnione zostaną te, w które grają twoi znajomi i które zostały zoptymalizowane dla nowej generacji konsol. Łatwy dostęp do listy życzeń pozwoli szybko sprawdzić obniżki cen na gry, na które polujesz. 

Nowa wersja sklepu jest wprowadzana stopniowo w różnych krajach.

Xbox informuje również o dostępności nowych akcesoriów dla graczy, kompatybilnych z nową generacją konsol.  Nowe kontrolery bezprzewodowe do konsol i PC, ładowarki do padów i akumulatory są już dostępne w przedsprzedaży na stronie Xbox.com.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Microsoft

Przewiń w dół do następnego wpisu