DAJ CYNK

Google zapowiada nowy Wear OS na bazie Androida 11. Wsparcie dla procesorów Snapdragon Wear 4100

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4960

Po niedawnej premierze nowych procesorów dla smartwatchy – Snapdragonów z linii Wear 4100 – można już było tylko czekać na adekwatną odpowiedź Google. I ta odpowiedź się pojawiła. Zbliża się premiera nowej wersji  Wear OS, która ma tchnąć w zegarki z systemem Google’a nowego ducha.

Zegarkowy system Google’a co jakiś czas jest aktualizowany, a ostatnio nastąpiło to w maju bieżącego roku, ale wciąż są to niewielkie poprawki kosmetyczne. Obecna wersja Wear OS wciąż bazuje na Androidzie 9. We wpisie na blogu Google zapowiada premierę nowej wersji tego systemu, która wprowadzi usprawniania o znacznie większym kalibrze niż ostatnie drobne poprawki.

Zobacz: Qualcomm prezentuje Snapdragony Wear 4100 i 4100+ dla urządzeń z Wear OS

W zapowiedzi na blogu nie pojawia się co prawda wyraźne stwierdzenie, że nowy Wear OS zbudowany zostanie na Androidzie 11, ale takie potwierdzenie z Google uzyskał portal Xda Developers. Jest to więc już pewna informacja, dająca nadzieję na coś zupełnie świeżego.

Czego można spodziewać się po nowym Wear OS?

Nowa aktualizacja Wear OS przesyłana będzie jesienią jako OTA do części obecnych na rynku urządzeń, a wśród najważniejszych nowości pojawią się:

  • szybszy dostęp do informacji i danych wyświetlanych przez zegarek,
  • uproszczony proces parowania, aby ułatwić łączenie zegarków ze smartfonami,
  • ulepszenia interfejsu użytkownika, w którym mają się znaleźć bardziej intuicyjne  elementy sterujące, pozwalające zarządzać różnymi trybami pracy zegarka i treningami,
  • usprawniona współpraca z procesorem, która ma sprawić, że aplikacje będą się uruchamiać o 20% szybciej,
  • ulepszona obsługa komunikacji LTE,
  • wsparcie dla nowych procesorów Qualcomm Snapdragon Wear 4100 i 4100+.

Zobacz: Fossil Gen 5 to bezdyskusyjnie najmocniejszy smartwatch z WearOS
Zobacz: Test zegarka Fossil Sport - pierwszego ze Snapdragonem Wear 3100

We wpisie na blogu Google przypomina o już stworzonej funkcji czasomierza, który odlicza czas poświęcony na mycie rąk. Jednocześnie producent pracuje nad kolejnymi nowościami. W jesiennej aktualizacji Wear OS powinien pojawić się też ulepszony widżet pogody, który będzie prezentować informacje w sposób bardziej czytelny, także dla osób w ruchu. W przyszłym roku usprawnień Wear OS ma pojawić się jeszcze więcej, a programiści dostaną nową wersją Android Studio, która ułatwi tworzenie aplikacja dla zegarków. 

Google ujawniło też, że wśród producentów zegarków z Wear OS znajdą się firmy Oppo, Suunto i Xiaomi. Po Oppo będzie można oczekiwać zegarków z LTE, a po Suunto – sportowych. Firmy te mają już na koncie pierwsze modele z Wear OS, teraz należy spodziewać się kolejnych.

Zobacz: Nadciąga Xiaomi Mi Watch Revolve. To światowa wersja zegarka Mi Watch Color
Zobacz: Oppo Watch z NFC i Google Pay debiutuje w Europie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Xda Developers, Google

Przewiń w dół do następnego wpisu