DAJ CYNK

Tajemniczy kod w Mapach Google. Nikt nie umie go odczytać

Karolina Mirosz (mkina)

Aplikacje

Tajemniczy kod w Mapach Google. Nikt nie umie go odczytać

Mapy Google zaskoczyły użytkowników tajemniczym układem punktów na cieśninie w Nowym Jorku. Część osób uważa, że jest to sekretny kod QR, który skrywa jakąś tajemnicę.

Mapy Google zazwyczaj używane są do wyszukiwania interesujących użytkownika miejsc lub wyznaczania trasy przejazdu. Tym razem mapy Google zwróciły jednak uwagę użytkowników ze względu na dziwne, ułożone w kwadrat kropki umieszczone na cieśninie w Nowym Jorku.

Użytkownicy Google Maps byli zdumieni, gdy dostrzegli wzór przypominający kod QR na East River w Nowym Jorku. Widoczny jest on nad Pier 2 Field w Brooklyn Bridge Park. Jako pierwszy znaki na wodzie zauważył jeden z użytkowników Reddita, który podzielił się swoim odkryciem za pośrednictwem platformy społecznościowej. Co ciekawe, układ kropek pojawia się w momencie wybrania postaci ludzika Street View i zmienia się, gdy widok jest powiększany lub pomniejszany.

Cześć internautów widzi w szeregu punktów tajny kod QR. Niemniej dotychczas nikomu, pomimo usilnych starań, nie udało się odczytać go za pomocą czytnika w telefonie. Niektóre osoby przekonują, że istotna jest tu rozdzielczość ekranu lub nawet telewizora, gdyż po znacznym przybliżeniu kropki układają się w rogi kwadratu. W momencie oddalenia widoku punkty w rogach jednak znikają.

Druga połowa internautów wskazuje natomiast, że jest to zwykły błąd w szyfrowaniu i uważa, że kropki nie prowadzą do żadnej zaszyfrowanej wiadomości. Ale akurat w tę teorię społeczność Reddita wierzyć nie chce.

Cokolwiek widnieje na Mapach Google, aplikacja niezaprzeczalnie jest jedną z najczęściej używanych nawigacji na całym świecie. Pozwala ona nie tylko sprawdzić jak dojechać do wybranego miejsca na całym świecie, ale także obejrzeć wybrane w budynki w trybie Immersive View, wyświetlającym wskazane miejsca w 3D, zmierzyć odległość pomiędzy wybranymi punktami czy sprawdzić opinie na temat restauracji i sklepów. A teraz dostarcza też masę zabawy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Google Maps

Źródło tekstu: Mirror, oprac. własne