DAJ CYNK

Mapy Google będą bardziej kolorowe i bardziej szczegółowe

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 11216

Google Maps kolory szczegóły

Mapy Google mają już 15 lat. To dobra okazja, by coś w nich zmienić czy poprawić. Najnowsza aktualizacja wprowadza do Map więcej kolorów oraz więcej szczegółów.

Więcej kolorów na Mapach Google

Mapy Google mają zdjęcia satelitarne o wysokiej rozdzielczości, obejmujące swym zasięgiem obszar zamieszkały przez 98% ludności świata. Dzięki nowym algorytmom mapowania kolorów, na podstawie tych zdjęć mają powstać mapy, które lepiej oddadzą rzeczywistość, między innymi za sprawą kolorów. Jeden rzut oka na mapę ma pozwolić szybko ocenić, z jakiego rodzaju terenem mamy do czynienia, co pozwoli lepiej odróżnić suche plaże i pustynie od błękitnych jezior, rzek czy oceanów. A w górach będą pokrywy śnieżne.

Zobacz: Google Chrome pochwali strony, które szybko się ładują
Zobacz: Google kończy z Google Duo

Jak dokładnie działa ta technika mapowania kolorów? Po pierwsze, używamy techniki komputerowej do identyfikacji naturalnych cech z naszych zdjęć satelitarnych, patrząc w szczególności na suche, lodowate, zalesione i górzyste regiony. Następnie analizujemy te miejsca i przypisujemy im zakres kolorów w modelu kolorów HSV. Na przykład gęsty las można sklasyfikować jako ciemnozielony, podczas gdy obszar niejednolitych krzewów może pojawić się jako jaśniejszy odcień zieleni.

- czytamy w komunikacie Google

Mapy Google Islandia
Islandia na Mapach Google przed zmianami (po lewej) i po zmianach (po prawej)

Na przykład na mapie Islandii można zobaczyć różne gęstości zieleni w całym kraju. Szybko można też zidentyfikować Vatnajökull - największą pokrywę lodową Islandii, która teraz będzie miała kolor biały.

Więcej szczegółów na Mapach Google

Google pracuje nie tylko nad kolorami na swoich mapach, ale także nad szczegółami ulic. Wkrótce będzie można zobaczyć nie tylko przebieg jakiejś ulicy lub jej nazwę, ale także dokładniejszy kształt. Na nowych Mapach Google znajdziemy takie szczegóły, jak chodniki czy przejścia i wyspy dla pieszych. Tego typu informacje mogą bardzo pomóc pieszym, wybierającym się na spacer. W czasie pandemii takich osób jest coraz więcej.

Google Maps ulice
Ulice na Mapach Google obecnie (po lewej) i po zmianach (po prawej)

W najbliższych miesiącach Google zacznie wprowadzać szczegółowe mapy ulic w Londynie, Nowym Jorku i San Francisco. Z czasem do projektu będą dodawane kolejne miasta.

Zobacz: Internet Explorer - podano datę ostatecznego zakończenia wsparcia
Zobacz: Prawo jazdy w telefonie przyjęte przez Sejm, wkrótce dostępne dla każdego. Jest też licznik punktów karnych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu