DAJ CYNK

Asystent Google z funkcją uczenia poprawnej wymowy imion i nazwisk

msnet

Aplikacje

Google Asystent imię i nazwisko poprawna wymowa

Google aktualizuje swojego asystenta głosowego, usprawniając funkcję kontekstowego uczenia się. Jedną ze zmian jest możliwość nauczenia Asystenta Google, jak poprawnie wymawiać nazwy. Wystarczy trochę treningu głosowego.

Asystent Google wymawiał do tej pory nazwę użytkownika (pseudonim, imię lub nazwisko) tylko na podstawie jej pisowni. To nie zawsze przekładało się na w pełni poprawne rezultaty. W takim przypadku można się pokusić o wpisanie swojej nazwy fonetycznie w ustawieniach aplikacji. Teraz funkcja uczenia poszła o krok dalej, umożliwiając naukę poprzez rozmowę.

Zobacz: Android 10 króluje w smartfonach z mobilnym systemem Google – podaje AnTuTu
Zobacz: Google usprawni Asystenta za pomocą funkcji „Guacamole”

Jak nauczyć Asystenta Google prawidłowej wymowy?

Zaczynamy od wywołania Asystenta Google i przejścia do jego ustawień. To samo można osiągnąć poprzez ustawienia systemowe. Następnie wybieramy opcję "Pseudonim" (w sekcji "wszystkie ustawienia"). Tu znajdziemy naszą nazwę, którą posługuje się Asystent. Możemy ją odtworzyć. Jeśli wymowa jest nieprawidłowa, wybieramy opcję pozwalającą nagrać tę nazwę (na przykład imię) wypowiedzianą własnym głosem.

Nowa funkcja szkolenia głosowego jest już dostępna, ale mogła nie trafić jeszcze do wszystkich użytkowników. W takim przypadku na ekranie pseudonimu znajdziemy tylko opcję zapisania swojej nazwy w sposób fonetyczny. Możemy jej użyć również wtedy, gdy Asystent Google nie jest w stanie z jakiegoś powodu rozpoznać tego, co mówimy.

Zobacz: Revolut w nowej wersji 8.0. Co się zmieniło w aplikacji?
Zobacz: Microsoft Teams ma już 145 milionów użytkowników dziennie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: lifehacker.com

Przewiń w dół do następnego wpisu