DAJ CYNK

Facebook Messenger z szyfrowaniem end-to-end w rozmowach głosowych i wideo

Mieszko

Aplikacje

Facebook Messenger z szyfrowaniem end-to-end w rozmowach głosowych i wideo

Facebook wprowadza szyfrowanie end-to-end w rozmowach głosowych i wideo między dwoma użytkownikami, zapowiada też rozszerzenie tego rozwiązania na grupowe chaty i rozmowy. Zapewni to większą ochronę przed hakerami. 

Facebook wprowadził w Messengerze opcję szyfrowania wiadomości tekstowych między dwoma użytkownikami końcowymi już kilka lat temu, a od dwóch lat testował szyfrowanie end-to-end w połączeniach głosowych i wideo. Teraz ta funkcja będzie już w pełni dostępna na dla wszystkich użytkowników.

Facebook podaje, że w ubiegłym roku nastąpił gigantyczny wzrost połączeń audio i wideo w Messengerze i na przykład dziennie użytkownicy przeprowadzali ponad 150 milionów samych tylko rozmów wideo. Rozwijając dalej te funkcje, Facebook postanowił dodać szyfrowanie end-to-end w połączeniach między dwoma użytkownikami dla rozmów głosowych i wideo.

Zobacz: Facebook i wirtualne kasyno: tak oszuści wyłudzają dane kart płatniczych

Dzięki szyfrowaniu end-to-end wiadomości, a teraz też połączenia głosowe i wideo, są lepiej chronione przed zewnętrznymi zagrożeniami – na przykład hakerami, którzy chcieliby przechwycić prywatne dane zaatakowanej ofiary. Treść konwersji jest kodowana i dekodowana wyłącznie między urządzeniami końcowymi, bez pośrednictwa serwera – przechwycenie jej „w drodze” jest więc niemożliwe. 

Kolejna zmiana to większy wybór opcji w trybie znikających wiadomości. Teraz będzie można określić czas wyświetlania danej wiadomości, zanim zniknie – w przedziale od 5 sekund do 24 godzin.

Kolejna zmiana to większy wybór opcji w trybie znikających wiadomości

W kolejnym kroku Facebook chce rozbudować funkcje Messengra o szyfrowanie w grupowych chatach tekstowych, głosowych i wideo. Na razie firma zapowiada, że będą prowadzone testy dla wybranych użytkowników. Facebook będzie także rozbudowywać i usprawniać inne opcje bezpieczeństwa, na przykład określenie tego, kto może dotrzeć do listy czatów czy też kto nie będzie mógł w ogóle wysyłać wiadomości do użytkownika Messengera. Szyfrowanie end-to-end ma się także pojawić w chatach między użytkownikami na Instagramie.

Zobacz: Masz Facebooka? Byle złodziej może dostać się do Twojego smartfonu
Zobacz: Wirus w Google Play kradł hasła do Facebooka - miał 6 milionów pobrań

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Facebook

Źródło tekstu: Facebook

Przewiń w dół do następnego wpisu