DAJ CYNK

Aplikacja eDO App pozwoli zdalnie podpisać umowę na gaz

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Aplikacja eDO App pozwoli zdalnie podpisać umowę z PGNiG

Posiadacze e-dowodów mogą całkowicie zdalnie zawrzeć umowę na dostawy gazu ziemnego od PGNiG. Pomoże w tym nowa aplikacja eDO App.

Dzięki współpracy PGNiG Obrót Detaliczny z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych  klienci mogą już podpisywać nowe umowy z PGNiG Obrót Detaliczny za pośrednictwem eDO App. Wystarczy, że skorzystają z dowodu z warstwą elektroniczną i smartfonu z NFC, na którym zainstalują bezpłatną aplikację i potwierdzą w niej swoje dane przy zawarciu umowy na dostawę gazu. 

Zaawansowane zabezpieczenia kryptograficzne zawarte w e-dowodzie oraz potwierdzanie operacji indywidualnym kodem PIN zagwarantują najwyższe bezpieczeństwo dokonywanej operacji.

Jak podaje PGNiG, w 2020 roku obostrzenia związane z pandemią przełożyły się na 44-proc. wzrost liczby umów obsługiwanych za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Na platformie eBOK, która obsługuje ponad 2 mln klientów PGNiG w całej Polsce, przybyło w ubiegłym roku blisko 660 tysięcy nowych umów. Dużym zainteresowaniem cieszy się również aplikacja mobilna PGNiG. Do końca grudnia ub. roku została pobrana ponad 1,6 mln razy, co oznacza wzrost aż o 124 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. 

Zobacz: Potwierdzanie tożsamości przez eDO App teraz też na platformie Autenti

Dzięki aplikacji eDO App można korzystać z niemal 200 usług administracji państwowej, takich między innymi jak: Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. eDO App pomoże także w procesie zapisu na szczepienie przeciw COVID-19 za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl.

Zobacz: Z eDO App odczytasz dane z warstwy elektronicznej paszportu
Zobacz: Aplikacja eDO App jest już w AppGallery, w pełni zintegrowana z HMS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu