DAJ CYNK

Żappka Store w Poznaniu to pierwsza Żabka bez kas i obsługi

Marian Szutiak

Wydarzenia

Żabka Żappka Store Poznań sklep bez -kas i obsługi

W Poznaniu otwarto pierwszy sklep Żappka Store. To nowoczesna Żabka, w której nie ma kas ani obsługi, dostępna przez cały tydzień, 24 godziny na dobę.

Żabka, czyli popularna w Polsce sieć sklepów, otworzyła swój nowy lokal w zupełnie nowej formie. Żappka Store to sklep inny niż wszystkie. Nie ma tu kas i obsługi, a zakupy można zrobić w ciągu zaledwie kilku sekund. Pierwsza tego typu placówka działa już w Poznaniu (na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich) i jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz: Żappka dostępna w Huawei AppGallery. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z HMS
Zobacz: Żappka Post to nowa usługa w mobilnej aplikacji Żabki

Żappka Store – jak to działa?

Aby skorzystać z Żappka Store potrzebujemy aplikacji Żappka na telefonie, z podpiętymi płatnościami Żappka Pay. W niej generujemy kod QR, który skanujemy przed wejściem do sklepu i drzwi się otwierają. Telefon możemy w tym momencie schować, bo nie będzie nam już potrzebny. Pozostaje nam już tylko wejść do Żappka Store i wziąć z półek produkty, które chcemy kupić. Gdy wyjdziemy, rachunek za zakupy pojawi się w aplikacji, a płatność zostanie wykonana automatycznie. Prawda, że proste?

Skąd sklep wie, co ze sobą zabraliśmy? Te informacje pochodzą z kamer oraz systemu, który wie, gdzie jaki towar się znajduje. Żabka zadbała też o zachowanie dystansu społecznego - Żappka Store nie wpuści nas do środka, gdy ktoś już tam jest. Są też kamery bezpieczeństwa na wypadek, gdyby na przykład ktoś zemdlał, a także przycisk SOS.

Zobacz: Zakupy w sklepie online Lidla odbierzesz w Paczkomatach InPost
Zobacz: Cinkciarz.pl umożliwia zakupy bez rejestracji i wprowadza nowości w eStore

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Żabka

Źródło tekstu: Żabka

Przewiń w dół do następnego wpisu