DAJ CYNK

Sztuczna inteligencja straszy? Naucz się wszystkiego na darmowym kursie

Anna Rymsza

Wydarzenia

Darmowy kurs o sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja robi dla nas coraz więcej, ale co to właściwie jest i jak na nas wpływa? Uniwersytet Helsiński i Reaktor przygotowały fenomenalny kurs, który to wszystko wyjaśnia. Kurs jest już dostępny po polsku i możesz go przejść za darmo w zaciszu własnego domu.

Kurs internetowy „Elements of AI” został przygotowany, by oswoić wszystkich zainteresowanych z ideą sztucznej inteligencji i rozprawić się z krążącymi wokół niej mitami. Kurs przede wszystkim wyjaśni, co można, a czego nie można osiągnąć z pomocą sztucznej inteligencji. Ponadto pokazuje, od czego zacząć tworzenie modelu.

W kursie znajdują się materiały teoretyczne i sporo ćwiczeń praktycznych, które utrwalą wiedzę. Zadania można realizować we własnym tempie. Co ważne, kurs jest przystępny także dla osób, które nie znają podstaw programowania czy wyższej matematyki. Ukończenie kursu i zdany egzamin końcowy poświadczy cyfrowy certyfikat.

Zobacz: Nokia code::dive już 18 listopada. Ruszyła rejestracja na wyjątkową konferencje dla programistów
Zobacz: Photoshop Virtual Summit II to 5 dni darmowych lekcji

Na kurs zapisało się już ponad 550 tysięcy studentów ze 170 krajów. Polska wersja powstała dzięki wysiłkom pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Fundacji Digital Poland. Fundacja ma nadzieję przeszkolić przynajmniej 1 proc. Polaków – to 400 tysięcy osób. To część akcji #AIChallenge, zainicjowanej w 2019 roku.

Kurs znajduje się na stronie elementsofai.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Elements of AI

Źródło tekstu: Digital Poland

Przewiń w dół do następnego wpisu