DAJ CYNK

Dane 71 tys. pracowników NVIDII w rękach hakerów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Dane 71 tys. pracowników NVIDII w rękach szantażystów

Problemy NVIDII z dnia na dzień zaczynają się mnożyć. Hakerzy wykradli nie tylko dane na temat technologii, ale także poufne informacje ponad 71 tys. pracowników firmy.

Zeszłotygodniowy atak na serwery NVIDII z dnia na dzień staje się dla firmy coraz większym problemem. Hakerzy cały czas szantażują Zielonych, grożąc ujawnieniem poufnych danych na temat licznych technologii i rozwiązań, w tym między innymi DLSS oraz LHR.

Hakerzy wykradli dane pracowników NVIDII

Jednak z perspektywy pracowników NVIDII większym problemem może okazać się fakt, że w rękach hakerów są także poufne dane na ich temat. Informacje dotyczą ponad 71 tys. osób zatrudnionych u zielonego producenta. Co gorsze, dane zostały już udostępnione w sieci. Zawierają one między innymi adresy e-mail oraz hasła. W przypadku tych ostatnich część jest hashowanych, a część podobno udało się złamać.

Za atak odpowiada grupa hakerska Lapsus$, która przekonuje, że udało im się wykraść aż 1 TB danych z serwerów NVIDII. Firma później próbowała odpowiedzieć i nawet udało jej się zaszyfrować przejęte pliki, ale złodzieje mieli już kopie zapasowe.

Lapsus$ domaga się od NVIDII między innymi aktualizacji oprogramowania wszystkich kart graficznych z serii RTX 30, które zdjęłoby ogranicznik wydajność w kopaniu kryptowalut. Oprócz tego hakerzy chcą, aby sterowniki do kart graficznych były wydawane jako oprogramowanie open-source. Przy okazji ujawnili część specyfikacji kart GeForce RTX 40.

NVIDIA prawdopodobnie nie przystanie na te warunki.

Zobacz: NVIDIA. W wykradzionych danych są informacje o nowej konsoli Nintendo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sundry Photography / Shutterstock.com

Źródło tekstu: BleepingComputer

Przewiń w dół do następnego wpisu