DAJ CYNK

IEM Katowice: Nie wejdziesz z gorączką

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6004

Już w najbliższy piątek rusza Intel Extreme Masters Katowice 2020. Organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo uczestników - w tym sprawdzą stan zdrowia.

Największa impreza esportowa na świecie, z najwyższymi standardami bezpieczeństwa

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i właściwych warunków higieny wszystkich uczestników turnieju, firma ESL (organizator wydarzenia) wdrożyła dodatkowe rozwiązania, które będą realizowane po przyjeździe na IEM. Na miejscu służby medyczne przeprowadzą badanie stanu zdrowia, w tym kontrolę temperatury, każdego gościa wchodzącego na teren wydarzenia.

ESL zapewnia dodatkowy personel medyczny, patrole pierwszej pomocy oraz zwiększoną liczbę stanowisk sanitarnych dla wszystkich odwiedzających wydarzenie, jak również oferuje niezbędną wiedzę w zakresie środków higieny. Ponadto, ESL zweryfikowała trasy podróży przybywających graczy, mediów i gości specjalnych.

Koronawirus zablokował obecność samego Intela

Katowice tym razem bez Intela, ale tylko w hali Expo wydarzenia. Międzynarodowa polityka firmy w kwestii podróży pracowników zadziałała także i w Polsce. Intel musiał zrezygnować ze swojego stoiska na IEM, pozostał jednak niezmiennie sponsorem tytularnym tego wielkiego wydarzenia.

Zobacz: Koronawirus popsuł nie tylko MWC. Facebook i IBM nie wystąpią na innych konferencjach
Zobacz: Koronawirus zabił największe targi mobilne. W tym roku MWC nie będzie!

Katowice gamingową stolicą świata

Zeszłoroczna edycja największego na świecie wydarzenia esportowego zgromadziła 232 mln widzów online i 174 tys. odwiedzających w katowickim Spodku. W szczytowym momencie turniej CS:GO oglądało przeszło 1,2 mln widzów z całego świata - to najwyższy wynik spośród wszystkich wydarzeń związanych z tą grą w ubiegłym roku.

IEM Katowice - finał 2018

Eliminacje CS:GO w tegorocznej edycji wydarzenia ruszyły 24 lutego. 16 najlepszych na świecie drużyn staje w szranki, by w najbliższy weekend walczyć o puchar i nagrodę główną w wysokości 250 tys. dolarów (łączna pula nagród turnieju to 0,5 mln dolarów). Równolegle o mistrzostwo walczyć będą zawodnicy Starcraft II - tutaj pula nagród wynosi 250 tys. dolarów, a zwycięzca otrzyma 150 tys. dolarów. Warto też dodać, że podczas wydarzenia obejrzeć będzie można również finały 2. etapu Quake Pro League.

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: ESL, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu