DAJ CYNK

Mapy Google pokażą Ci wojnę w detalach. Lepsze niż jakakolwiek relacja

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Mapy Google pokażą Ci wojnę w detalach. Lepsze niż jakakolwiek relacja

Dzisiejsza technologia jak jeszcze nigdy w historii pozwala z niezwykłą dokładnością śledzić aktualne konflikty zbrojne, w tym napaść Rosji na Ukrainę. Jeden z użytkowników wykorzystał do tego Mapy Google.

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad miesiąca. Inwazja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Dzięki zdobyczom dzisiejszej technologii niemal na żywo możemy śledzić to, co dzieje się na froncie. Przydatne w tym mogą być też mapy stworzone przez pewnego użytkownika Map Google.

Stworzył Mapę Google z wojną w Ukrainie

Suriyak, a taki przynajmniej ma nick an Twitterze, wykorzystuje możliwości Map Google do prezentowania największych konfliktów zbrojnych świata. Za pomocą rozwiązania Google tworzy własne mapy, które dokładnie prezentują przebieg wojen, wraz z ruchami poszczególnych wojsk. Nie inaczej jest w przypadku wojny na Ukrainie, którą — dzięki Suriyakowi — też możemy dokładnie śledzić.

Twórca mapy jest w swoich działaniach niezwykle skrupulatny. Ta prezentująca wojnę w Ukrainie zawiera zarówno informacje o ruchach rosyjskich wojsk, jak i działaniach w poszczególnych miastach, w których odbyły się walki. Wszystko jest skatalogowane za pomocą konkretnych oznaczeń i kolorów. Mapa jest oczywiście systematycznie aktualizowana.

Mapę możecie przeglądać, udostępniać, dodawać do ulubionych, a nawet wydrukować. Bądźmy szczerzy, to lepsze niż jakakolwiek relacja – bo pozbawione emocji, a zawierające tylko fakty.

Zobacz: Google zadecydował. Odbierze jedną z bardziej przydatnych funkcji
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Kutsenko Volodymyr / Shutterstock.com

Źródło tekstu: El Espanol