DAJ CYNK

Windows 11 z wyczekiwaną nowością. Większa możliwość personalizacji

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Windows 11 z nowością. Większa możliwość personalizacji

Windows 11 wkrótce zostanie wzbogacony o ciekawą nowość, jak wynika z przecieków. System pozwoli w końcu korzystać z widżetów firm trzecich.

Windows 11 wprowadził możliwość ustawienia widżetów. Te mogą dotyczyć pogody, najnowszych informacji, wyników sportowych czy danych z giełdy. Do tej pory widżety pochodziły jedynie od samego Microsoftu, ale to ma się zmienić.

Windows 11  widżety firm trzecich

Microsoft od początku podkreślał, że widżety dla systemu Windows 11 będą mogły tworzyć również firmy trzecie. Jednak do tej pory nie było wiadomo, jak będą one dystrybuowane. Teraz już wiemy.

Firma FireCubeStudio udostępnił dokument dla deweloperów, w którym poznajemy szczegóły. Microsoft powinien niedługo wprowadzić możliwość korzystania z widżetów firm trzecich. Te będą dystrybuowane tak samo, jak aplikacje, czyli przez Microsoft Store.

Windows 11 - widżety

Możliwości wykorzystania widżetów są tak naprawdę nieskończone. Mogą to być programy monitorujące prace podzespołów komputera, stan baterii akcesoriów bezprzewodowych, czy też informujące o ważnych aktualizacjach sterowników. Wszystko zależy od ich twórców.

Niestety, dokument Microsoftu nie ujawnia, kiedy do Windows 11 zostanie wprowadzona obsługa widżetów firm trzecich. Jednak prawdopodobnie stanie się to wraz z aktualizacją Windows 11 22H2 (Sun Valley 2). Ta, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma być dostępna latem tego roku.

Zobacz: Windows 11 kończy walkę z prawami fizyki
Zobacz: Windows 11 na każdym komputerze. Nie musisz spełniać wymagań

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: sdx15 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: BleepingComputer

Przewiń w dół do następnego wpisu