DAJ CYNK

Windows 10: od listopada nowy sposób aktualizacji sterowników. Będzie gorzej

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 9367

Microsoft planuje kolejną zmianę w mechanizmie dostarczania sterowników. Ma być prościej i wygodniej dla użytkow.... aaaa, wróć. Co się konkretnie zmieni?

Ostatnia zmiana związana z aktualizacją sterowników, miała miejsce w lutym, kiedy to Microsoft wprowadził mechanizm, umożliwiający systemowi automatyczną instalację sterowników wybranych producentów. Dlatego np. nowe sterowniki Intela są pobierane zawsze podczas sprawdzania Windows Update. Jednak gdy sterowniki mają oznaczenie "do instalacji ręcznej", wówczas pokażą się tylko w sytuacji, gdy użytkownik wejdzie na stronę aktualizacji opcjonalnych. Jeśli wóczas zaznaczy sterowniki do zainstalowania, zobaczy taki widok:

Zobacz: Windows 10: Intel i Nvidia wypuszczają nowe sterowniki

W sytuacji, gdy podpinasz do komputera nowe urządzenie "plug and play", system również pobiera niezbędne sterowniki, aby działało ono poprawnie. Zauważysz to zawsze przy podłączaniu nowej kamerki, myszki, etc. Od listopada podziału na sterowniki automatyczne/ręczne nie będzie. Gdy dostępna będzie aktualizacja dla sterowników, zawsze znajdzie się w aktualizacjach opcjonalnych Windows Update. I te automatycznie pobierane dla użytkowników sterowniki do urządzeń nie będą dostępne - trzeba będzie ręcznie wchodzić w Windows Update i dopiero je zainstalować.

Czyli? Będzie mniej wygodnie. Teraz - podłączasz, system pobiera sterownik i gotowe. Od listopada - podłączasz klawiaturę, nie działa - wchodzisz w Windows Update, instalujesz sterowniki i dopiero działa. Trochę to dziwna polityka - zawsze zdawało mi się, że producenci chcą ułatwić życie użytkownikom. A jeśli Windows Update nie znajdzie odpowiednich sterowników, pozostaje szukać ich na stronie producenta danego sprzętu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu