DAJ CYNK

Microsoft blokuje aktualizację Windows 10 2004 na laptopach z modemami LTE

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 3612

Microsoft odgórnie zablokował możliwość aktualizacji systemu Windows 10 do wersji 2004 na laptopach z modemami LTE. Dlaczego?

Wpływ na decyzję o zablokowaniu możliwości aktualizacji miał problem, który pojawia się na urządzeniach z LTE po jej wprowadzeniu. Windows 10 Maj 2020, czyli Windows 10 wersja 2004, ma dziwny wpływ na "niektóre modemy WWAN LTE". A konkretnie? Otóż po instalacji nie można ich wybudzić po wyłączeniu, co uniemożliwia korzystanie z dawanych przez nie możliwości. Nie ma także ich ikonki na pasku zadań. W chwili obecnej Microsoft bada sprawę i obiecuje, że poprawka będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu. Odradza również wymuszanie instalacji poprzez wykonanie jej ręczne.

Choć problem dotyczy tylko niektórych modemów, nie sporządzono ich dokładnej listy, a zablokowano zbiorczo wszystkie. Co może zrobić w takiej sytuacji osoba, która wprowadziła aktualizację i modem przestał działać? Otóż jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się w tym momencie odinstalowanie aktualizacji i czekanie, aż Microsoft wypuści poprawkę. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że na problem z niedziałającym modemem pomaga włączenie i wyłączenie trybu samolotowego. Jeśli napotkał Cię wspomniany problem - spróbuj, ale nie gwarantujemy, że pomoże.

Jestem z Windows 10 od samego początku, ale aktualizacja Maj 2020 przynosi taką ilość problemów, jakiej wcześniej nie widziano. Jak na razie jest pewnym kandydatem do tytułu największej wpadki w dziejach Microsoftu.

Zobacz: Windows 10: Defender lepiej chroniony, Skype łatwiej dostępny

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Andrea Piacquadio/Pexels

Przewiń w dół do następnego wpisu