DAJ CYNK

Google Chrome 96 ze specjalną nowością dla Windows 11

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Google Chrome 96 ze specjalną nowością dla Windows 11

Google wprowadziło nową wersję przeglądarki Chrome, oznaczoną jako 96. W niej pojawiła się nowość przygotowana specjalnie dla użytkowników Windowsa 11.

Google wydało nową wersję swojej przeglądarki Chrome. Edycja oznaczona jako 96 nie wprowadza może zbyt wielu nowości i zmian, ale jedna z nich została przygotowana specjalne z myślą o użytkownikach systemu Windows 11. Dzięki niej Chrome 96 będzie bardziej spójny z nowymi okienkami Microsoftu.

Google Chorme 96 z nowością dla Windows 11

Nową funkcję w Google Chrome 96 zauważył jeden z użytkowników Reddita. Zaktualizowana przeglądarka pozwala na włączenie menu w stylu Windowsa 11 i to ma się pojawiać wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe, jak wynika z opisu. Co ważne, jest to opcja na ten moment eksperymentalna, więc może nie działać w pełni prawidłowo.

Google Chorme 96 - menu w stylu Windowsa 11

Jest też domyślnie wyłączona, więc jeśli chcecie ją przetestować, to musicie w pasku adresu wpisać "chrome://flags/#win11-style-menus" i włączyć odpowiednią opcję. Po jej uruchomieniu menu przeglądarki będzie miało zaokrąglone rogi, pasujące do wyglądu Windowsa 11.

Oprócz tego Chrome 96 wprowadza też poprawki bezpieczeństwa, ale Google nie chwali się, o co dokładnie chodzi. Aktualizacja wydawana jest falami, więc czasami trzeba chwilę poczekać, aż zostanie pobrana na Wasz komputer.

Zobacz: Windows 11 z kuriozalnym babolem. Chodzi o klawiaturę
Zobacz: Szef NVIDII ma dla nas tragiczne informacje

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Softpedia

Przewiń w dół do następnego wpisu