DAJ CYNK

OLX wprowadza bezpieczne transakcje i dostawy przesyłek razem z Sendit.pl

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 30880

OLX wprowadza bezpieczne transakcje i dostawy przesyłek razem z Sendit.pl

Serwis OLX postanowił zwiększyć poziom bezpieczeństwa i komfort korzystania ze swojej platformy i wprowadził nową usługę realizowaną razem z Sendit.pl. Teraz kupujący będzie mógł zapłacić za przedmiot i przesyłkę za pośrednictwem OLX. Serwis przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę dopiero po odbiorze przesyłki przez nabywcę.

Operacje te odbywać się będą między użytkownikami serwisu, a nie między serwisem i użytkownikiem. Nowa oferta „Przesyłka OLX” obowiązuje na razie tylko w wybranych kategoriach.

Możliwość dokonania transakcji i przesyłek za pośrednictwem OLXa to odpowiedź na potrzeby naszych użytkowników. Rozwiązanie jest proste, bezpieczne i zaprojektowane przede wszystkim pod kątem oczekiwań indywidualnego użytkownika serwisu

 – mówi Michał Malewski, General Manager OLX Polska. 

OLX deklaruje, to dopiero początek tego typu zmian i obiecuje stworzenie kompleksowego rozwiązania umożliwiającego transakcje i przesyłki między osobami prywatnymi. 

Zobacz: Wysyłam z Allegro i inne zmiany w serwisie od 1 września

Dostawy realizowane są za pośrednictwem platformy wysyłkowej Sendit.pl, a płatności obsługuje holenderska spółka Adyen. Sprzedający skorzysta z opcji dostawy bezpłatnie. 

„Przesyłka OLX” oferuje nie tylko konkurencyjną cenę, ale także wygodę i bezpieczeństwo zarezerwowane do tej pory dla profesjonalnych sprzedawców internetowych. Dzięki usłudze, użytkownicy serwisu, zamiast skupiać się na znalezieniu optymalnego przewoźnika, mogą nadać i odebrać paczkę w wygodny dla siebie sposób. Obecnie udostępniliśmy użytkownikom możliwość korzystania z punktów Poczty Polskiej oraz paczkomatów InPost, a pracujemy ciągle nad rozszerzeniem tej listy o kolejnych przewoźników i sieci punktów nadawczo-odbiorczych

 – mówi Wojciech Kliber, Wiceprezes Zarządu Sendit S.A.

Korzystając z usługi, kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, tzn. przed otrzymaniem przedmiotu, za pomocą linka do płatności. Środki wpłacone za produkt przez kupującego będą zatrzymywane przez operatora płatności na prowadzonym dla użytkownika przez operatora rachunku escrow do czasu odebrania przesyłki.  Po odebraniu przez kupującego przesyłki zawierającej przedmiot środki pieniężne zostaną przekazane na rzecz sprzedającego. Sprzedający w każdej chwili może bezpłatnie przenieść je na osobisty rachunek bankowy. 

Zobacz: OLX aktualizuje regulamin. Zmiany wejdą w życie 9 września
Zobacz: Regulamin prowizji Allegro narusza przepisy antymonopolowe? Zbada to UOKiK

Jak "Przesyłka OLX" działa krok po kroku?

  1. Sprzedający dodaje opcję przesyłki na OLX, 
  2. Kupujący wysyła prośbę zakupu i wpłaca określoną kwotę, 
  3. 3Sprzedający przechodzi weryfikację, akceptuje sprzedaż i wysyła paczkę,
  4. Kupujący odbiera paczkę,
  5. Sprzedający otrzymuje pieniądze.

 Obecnie usługa działa w wybranych kategoriach i stopniowo będzie rozszerzana na pozostałe.

Zobacz: CERT Polska ostrzega przed fałszywymi SMS-ami InPost i OLX

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: OLX

Przewiń w dół do następnego wpisu