DAJ CYNK

Wysyłam z Allegro i inne zmiany w serwisie od 1 września

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3478

Allegro zmiany 1 września

Allegro zapowiada, ze od 1 września wprowadzi nowe narzędzia i usługi oraz inne zmiany, które pomogą w realizacji wysyłek i zarządzaniu sprzedażą. Ulepszone mają zostać również zakupy.

Zmiany dla sprzedających

 • Wysyłam z Allegro: nowe narzędzie, które ułatwi Ci nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro

Wysyłam z Allegro to nowe, bezpłatne narzędzie, które ułatwi sprzedającym nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro. Da się w nim utworzyć i wydrukować etykiety oraz zamówić odbiór paczek przez przewoźników ze wskazanego adresu. Kupujący szybko dostaną numery przesyłek, które zostaną zaimportowane do zakładki Kupione. Sprzedający skorzysta z następujących metod dostawy:

 • Allegro Kurier UPS (nowa metoda, dostępna od 1 września),
 • Allegro Kurier DPD,
 • metody Poczty Polskiej: Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch oraz Allegro Przesyłka Polecona.

Na początek bez umowy z przewoźnikiem będzie można nadać zamówienia opłacone z góry, a w październiku zostanie dodana obsługa pobrań.

Do Wysyłam z Allegro można dodać swoje umowy z przewoźnikami, dzięki czemu w jednym miejscu da się zarządzać nadaniem przesyłek, które obecnie są nadawane z formularzy różnych przewoźników. Przy posiadaniu takich umów, z Wysyłam z Allegro będzie można od razu nadawać także przesyłki pobraniowe. Usługa Wysyłam z Allegro będzie dostępna zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i przez API.

 • Allegro Kurier UPS: nowa metoda dostawy dla przesyłek do 10 kg – przygotujesz je w narzędziu Wysyłam z Allegro i rozliczysz bezpośrednio z nami

Nową metodę dostawy sprzedający będą mogli udostępnić w swoich ofertach, jeśli sprzedają na koncie firmowym. Jest ona dostępna w ramach Usługi Dostawy, co oznacza, że rozliczy się ją bezpośrednio z Allegro, a nie z przewoźnikiem. Koszty przesyłek Allegro Kurier UPS będzie można znaleźć w rozliczeniach na koncie Allegro, a zapłata za nie będzie następować na podstawie faktury od Allegro. Metodę Allegro Kurier UPS będzie można udostępnić w ramach Allegro Smart!

Przesyłki z dostawą Allegro Kurier UPS będzie można przygotować wyłącznie w nowym narzędziu Wysyłam z Allegro. Nie trzeba zawierać umowy z UPS.

Ceny usługi:

Masa przesyłki Opłata za przesyłkę poza Allegro Smart! Opłata za przesyłkę Allegro Smart! Maksymalna cena, którą można ustawić w cennikach
do 5 kg 10,99 zł brutto 3,99 zł brutto 12,99 zł brutto
od 5 kg do 10 kg 12,99 zł brutto (10,99 zł + 2 zł dopłaty) 3,99 zł brutto 12,99 zł brutto
 

W przypadku przesyłek powyżej 10 kg Allegro naliczy opłaty:

Masa przesyłki Opłata za przesyłkę poza Allegro Smart! Opłata za przesyłkę Allegro Smart! (do 30 kg)
od 10 kg do 30 kg 19,99 zł brutto (10,99 zł + 9 zł dopłaty) 12,99 zł brutto (3,99 zł + 9 zł dopłaty)
 
 • Allegro Smart!: wyższa cena maksymalna dla metody X-press Couriers

Allegro zmienia maksymalną cenę, jaką sprzedający może ustawić w cenniku dla dostawy X-press Couriers na 14,99 zł brutto. Obecnie maksymalna cena tej metody, która kwalifikuje do oznaczenia Allegro Smart!, wynosi 12,99 zł.

 • Akcja promocyjna dotycząca przesyłek poza Allegro Smart!

Od 1 września do 31 grudnia tego roku Allegro wznowi akcję promocyjną dla przesyłek poza Allegro Smart!, dzięki której sprzedający zaoszczędzi na kosztach dostawy. Mogą z niej skorzystać posiadacze konta firmowego i udostępniający co najmniej jedną z metod dostawy, za które rozliczają się bezpośrednio z Allegro:

 • Allegro Kurier DPD,
 • Allegro Kurier DPD pobranie,
 • Allegro Pocztex Kurier 48,
 • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie,
 • Allegro Przesyłka polecona,
 • Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch,
 • Allegro Punkty Poczta pobranie,
 • Allegro Kurier UPS.

Aby skorzystać z promocji, należy potwierdzić swój udział w Centrum Zniżek. Można to zrobić od 1 września, czyli od startu promocji. Rabaty zaczną być naliczane od miesiąca, w którym sprzedający potwierdzi swój udział.

 • Możliwość powiązania kont Allegro, na których prowadzisz działalność

Sprzedający będzie mógł powiązać swoje konta Allegro i dzięki temu łatwiej skorzystasz z formularza wystawiania oraz zakładek Moje oferty i Zamówienia. Przełączanie się między nimi będzie możliwe bez konieczności logowania. Funkcja będzie dostępna w ramach abonamentu podstawowego. Powiązanie będzie można ustawić w nowej zakładce w Moje Allegro – na koncie, na którym sprzedający ma abonament. Nie da się powiązać konta, na którym sprzedający korzysta z Menedżera Sprzedaży.

 • Zmiany porządkowe w regulaminie

Od 1 września Allegro uwzględni w regulaminie, że przy neutralnym i wyższym poziomie jakości sprzedaży rabat transakcyjny (zwrot prowizji) zostanie przydzielony automatycznie. W ofertach z kategorii Mleka początkowe nie będzie możliwości włączenia opcji promowania. Oferty te nie będą też dostępne w ramach Allegro Smart! Wynika to z prawa unijnego opartego na zaleceniach, aby karmić piersią do 6 miesiąca życia. W ofertach z materiałami pirotechnicznymi sprzedający udostępni metody dostawy tylko tych przewoźników, którzy gwarantują bezpieczny transport takich przedmiotów. Oznacza to, że nie będzie można oferować ich dostawy za pośrednictwem przewoźników: GEIS, Poczta Polska, Pocztex, DB Schenker, DHL, X-press i DPD.

Usługa  Allegro Smart! nie będzie dostępna w kategorii Fajerwerki. Jednocześnie do listy towarów zakazanych dodane zostaną petardy hukowe.

Zmiany dla kupujących

 • Kolekcje i sztuka: licytację powyżej 1000 zł potwierdzisz kodem SMS

W dziale Kolekcje i sztuka kupujący potwierdzi licytację kodem SMS. Allegro wyśle go, jeśli wartość jednego lub łączna wartość kilku licytowanych przedmiotów wyniesie co najmniej 1000 zł. Kod zostanie wysłany na numer z ustawień konta Allegro.

 • Zmiany porządkowe

Zgodnie z unijnym zakazem promowania sprzedaży mleka początkowego, usługa Allegro Smart! nie będzie dostępna dla ofert w tej kategorii. Usługa Allegro Smart! nie będzie dostępna także w kategorii Fajerwerki, a do listy towarów zakazanych dodane zostaną petardy hukowe. Allegro uwzględni w regulaminie, że we wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących nie zawsze będzie wymagane zdjęcie dokumentu tożsamości. Nie trzeba go dodawać, jeśli konto Allegro było aktywowane przelewem i kodem aktywacyjnym lub podczas zakupów.

Więcej informacji o nowościach można znaleźć w nowym regulaminie Allegro.

Zobacz: Marcin Gruszka rozpoczyna pracę dla Allegro
Zobacz: Allegro uruchamia płatności Allegro Pay

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Allegro

Przewiń w dół do następnego wpisu